גופות המחבלים מבית הכנסת הוחזרו למשפחתם

36 ימים לאחר הטבח בבית הכנסת בירושלים, הסכימה ישראל להחזיר את גופות שני המחבלים למשפחותיהם. 40 איש בלבד הורשו להשתתף בהלוויית השניים, שהוגדרו כשהידים. ח"כ דני דנון מחה על החזרת הגופות, אותן כינה "הפניית עורף למשפחות הנרצחים"

לאחר מחלוקת ממושכת, ישראל השיבה הלילה (בין רביעי לחמישי) את גופות שני המחבלים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים בחודש שעבר. הלוויותיהם של השניים, עודאי ורסאן אבו ג'מיל, נערכו מחוץ לשטח המוניציפלי של ירושלים - בהתאם להסכם החזרת הגופות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק 40 איש הורשו להשתתף בהלוויותיהם של השניים, שגופותיהם הוחזקו בידי ישראל במשך 36 ימים. מסע הלווייה התנהל ללא מהומות חריגות, והנוכחים נשאו תפילה לזכר "השאהידים".

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", עורך הדין של המשפחות הודיע לאחר חצות על ההסדר שיאפשר את הלווייתם של השניים, בטקס שאורכו הוגבל לשעה וחצי בלבד.

מבצעי הפיגוע (חדשות 2)

ח"כ דני דנון (הליכוד) מחה על החזרת גופות המחבלים, אותה כינה "הפניית עורף למשפחות הנרצחים ועידוד הטרור. ראינו מה קורה לאחרונה כשהמחבלים האכזריים הופכים לגיבורים ומסעות ההלוויה שלהם הופכים למסעות גיוס לדור הבא של המחבלים".

בפיגוע נרצחו הרב משה טברסקי, הרב קלמן לוין, אברהם שמואל גולדברג ואריה קופינסקי ז"ל - כולם תושבי אותו הרחוב בשכונת הר נוף. רס"ר זידאן סייף ז"ל, לו הוענק לאחר מותו עיטור המופת, נהרג במהלך הניסיון לנטרל את המחבלים.

זירת הפיגוע

כשבוע לאחר הפיגוע החליט שר הפנים גלעד ארדן לבטל את היתר השהייה בישראל של נדיה אבו ג'מיל, אשתו של אחד המחבלים. אבו ג'מיל שהתה בישראל מכח הליך של "איחוד משפחות" עם המחבל שחוסל בפיגוע, ובשל ההחלטה היא תיאלץ לעזוב את ישראל ותשלל ממנה כל זכות כספית וסוציאלית בעתיד. "כל מי שמעורב בטרור צריך לקחת בחשבון שעלולות להיות לכך השלכות גם על בני משפחתו", נימק ארדן.