הרמטכ"ל הדיח את המג"ד מגבעתי

הרמטכ"ל קיבל את המלצת מפקד פיקוד הדרום להדיח מתפקידו את סא"ל לירן חג'בי החשוד בהטרדה מינית של חיילות בגדוד. גורם צבאי בכיר הבהיר כי "מי שמתנהג כך לא יכול להיות מג"ד בצה"ל"‎

הודח. חג'בי, ארכיון (חדשות 2)

המג"ד שעל פי החשד סרח - הודח: הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, החליט כצפוי להדיח מתפקידו את מפקד גדוד "צבר" בגבעתי, סא"ל לירן חג'בי, בשל החשדות נגדו. גנץ קיבל היום (חמישי) את המלצת מפקד פיקוד הדרום, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן. "מי שמתנהג כך לא יכול להיות מג"ד בצה"ל", נימק את ההחלטה גורם צבאי בכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חג'בי חשוד בהטרדה מינית ובביצוע מעשה מגונה כלפי שתי חיילות ששירתו תחת פיקודו וכן בהדחת חייל לעדות שקר ושיבוש הליכי משפט. הוא יצא לחופשה בשל החקירה נגדו. כעת, קבע הרמטכ"ל, הוא לא יחזור לתפקידו בגדוד. "ההחלטה התקבלה לאור הכשלים שהתגלו אשר אינם עומדים בקנה אחד עם הנורמות והערכים המקובלים בצה"ל", נמסר מדובר צה"ל.

המליץ על ההדחה. תורג'מן (חדשות ערוץ 2)

למרות ההדחה מהתפקיד, שירותו הצבאי של חג'בי לא הסתיים. במקביל נמשכת חקירת מצ"ח ובסופה יוחלט על המשך דרכו של חג'בי בצבא.

בתחילת השבוע פנה חג'בי לאלוף פיקוד הדרום בבקשה להאריך את חופשתו עד לתום החקירה, ובצבא העריכו כבר אז כי חג'בי יועבר מתפקידו. תיק החקירה נגד מח"ט גבעתי אל"מ עופר וינטר, מפקדו הישיר של חג'בי, ייסגר לאחר שלא נמצאו כשלים בהתנהלותו.

"ההחלטה התקבלה לאור הכשלים". גנץ (דובר צהל)

יעלון: "מי שסטה מהדרך - לא יהיה איתנו"

שלשום התייחס לפרשה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שאמר כי "אני בטוח שמי שסטה מהדרך ולא פעל על פי ערכי צה"ל והחוק - לא יהיה איתנו. צה"ל הוא צבא מוסרי, מפקדיו וחייליו פועלים לאור ערכים מאוד מסוימים ואנחנו מקפידים על כך". 

השר הוסיף כי "כאשר יש חריגות אנחנו מטפלים בזה. החקירה נמצאת בעיצומה והיא תושלם. אני מציע להמתין עד שהתחקירים הפיקודיים וגם החקירה יסתיימו, והתמונה תהיה ברורה".