השלל הלילי של צה"ל בשכם

במהלך פעולה שנועדה לפגוע ביכולות הטרור ביהודה ושומרון, נעצרו שבעה מבוקשים - בהם גם שוטר מקומי, לפי הדיווחים הפלסטינים. חיילי צנחנים, כפיר ודובדבן מצאו אמצעי לחימה רבים וכספי טרור בעיר העתיקה בשכם ובסביבתה

אמצעי לחימה רבים נתפסו (דובר צה"ל)

סיכול פעילות הטרור ביהודה ושומרון: במבצע חטיבתי נרחב שנערך הלילה (בין רביעי לחמישי) בעיר שכם נעצרו שבעה מבוקשים ונתפס שלל רב של אמצעי לחימה. הכוח המשולב שביצע את הפשיטה שב ללא פגע - והחרים גם כספי טרור שנמצאו בבתי המבוקשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי במבצע של חטיבת שומרון השתתף כוח משולב של צנחנים, כפיר ויחידת "דובדבן". הכוחות תפסו אמצעי לחימה רבים, בהם שני אקדחים ומחסניות, תת-מקלע עוזי, נשק מאולתר, כדורים לאקדח, רובה קלצ'ניקוב, רובה M-16 ושמונה מטעני צינור.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח כי עיקר הפעולות בוצעו בעיר העתיקה ובכפר רפידיה הסמוך, ובמהלך הפעולות נעצר גם שוטר פלסטיני. על פי דיווחים מקומיים, עימותים החלו במהלך המעצרים והחיילים השתמשו בגז מדמיע ורימוני הלם על מנת להרחיק את המתפרעים. איש לא נפגע במהלך המעצרים.

דיווח: אחד העצורים - שוטר (דובר צה"ל)

החמרת ענישה כנגד העברת כספים לטרור

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בעיתון "במחנה" כי בתי הדין הצבאיים הקשיחו את הפסיקות כלפי מעבירי כספים לחמאס, כצעד נגדי להתעצמות המדינית של הארגון. שינוי המדיניות של צה"ל החל לפני כשבועיים, לאחר פסק דין תקדימי שהגדיל את הקנס על מממני הטרור ומעבירי הכספים לחמאס. עד כה העונש על העברת כספים למטרות טרור היה קנס בגובה 10-20% מהסכום, וכעת בית הדין יוכל לגזור קנס בגובה הסכום המלא ואף יותר מכך.

בצבא הסבירו כי מטרת המדיניות היא פגיעה בתשתית הכלכלית של הטרור, ומאחורי ההחלטה עומדת ההבנה שהכספים מהווים "אוויר לנשימה" לארגוני הטרור ומאפשרים לבצע פיגועים. "הגיע הזמן לשנות מקצה לקצה את הטיפול בנושא", הבהיר פרקליט איו"ש, סא"ל מוריס הירש, היושב בבית־המשפט ביהודה. "זו החלטה שתקדם מאוד את הטיפול בהעברת כספי טרור. ייתכן שהיא תשנה מציאות. הטרור חי על הכסף הזה, לכן החלטנו שסוגרים את הברז של העברת הכספים".

במהלך מבצע "שובו אחים" שהחל בחודש יוני כוחות צה"ל אספו מסמכים, מחשבים ודיסקים של אגודות שנחשדו בהשתייכות לחמאס. במהלך ימי המבצע נערכו עשרות פעולות מסוג זה, כמו גם החרמת כספים וכלי רכב של אנשים המשתייכים לחמאס. במהלך השבועיים אלה הוחרמו כספים בסך של כ־1,200,000 שקלים בשקלים ובדולרים, כך עולה מנתוני המנהל האזרחי שפורסמו ב"במחנה".