דיווח: "שר הביטחון ברק שוחח עם שר ההגנה המצרי"

שר הביטחון אהוד ברק שוחח בטלפון עם מקבילו המצרי גנרל א-סיסי וקיבל מסרי הרגעה בכל הנוגע להכנסת הכוחות המצריים לסיני, כך מדווח הבוקר היומון הלונדוני "אל-חיאת". ע"פ הדיווח, השניים דנו בפרטי המבצע הצבאי המצרי, וא-סיסי הדגיש את מחויבות מצרים להסכם השלום עם ישראל

דיווח: ברק שוחח עם מקבילו המצרי. ארכיון (חדשות 2)

נמשכים המאמצים לתיאום הביטחוני בין ישראל למצרים בפעילות למיגור הטרור מסיני: שר הביטחון אהוד ברק שוחח השבוע בטלפון עם עמיתו המצרי, הגנרל עבד אל-פתאח א-סיסי והגיע עמו להבנות בעניין המבצע ובאשר להכנסת הכוחות הצבאיים של מצרים לחצי האי, כך מדווח הבוקר היומון הלונדוני "אל-חיאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום בעיתון, הביע ברק בפני א-סיסי את הדאגה בישראל מכניסת כוחות הצבא המצרי לסיני, אך הגנרל המצרי הדגיש באוזני שר הביטחון את המחויבות של ארצו להסכם השלום וניסה להעביר מסרים מרגיעים באשר לאופי המבצע בסיני. עוד צוין, כי בין הצדדים הושגו הבנות בכל הנוגע למבצע הצבאי שמתנהל בחצי האי ומטרתו לפגוע במחבלים ולמגר את פעולות הטרור היוצאות מהאזור.

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית: "תומכים במבצע, אך יש לשמור על הסכם השלום"

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד אמרה השבוע כי ארצות הברית תומכת במבצע, אך הדגישה כי יש הוא צריך להתבצע במסגרת הסכם השלום עם ישראל. "אנחנו מעודדים שמירה על קווי תקשורת פתוחים לשמירת המחויבות על הסכם השלום ותוך בניית אמון", אמרה נולנד.

בין ישראל למצרים פועל מנגנון הפעולות המוסכמות, שבאמצעותו המדינות מאשרות הכנסת כוחות מעבר למה שמתיר הנספח הצבאי של חוזה השלום משנת 1979. אלא שבסיני, בעקבות הפעילות הצבאית הנרחבת בחצי האי בשבועות האחרונים, הכניסו המצרים חטיבה שלמה של 20 טנקים מדגם M-60. הכוח הזה נכנס לסיני כדי לסייע לכוחות הביטחון והמשטרה המצריים, העומדים כחסרי אונים מול מעוזי הבדואים ב"ג'בל חלאל".

המצרים לא ביקשו מישראל, כפי שנהוג בדרך כלל, להכניס את הכוחות הללו לסיני. בעבר הם כבר הכניסו גדודי קומנדו לאל-עריש וקיבלו אישור על כך בדיעבד. אבל ישראל מפחדת שתחת המשטר החדש במצרים מדובר בסוג של תקדים, וכעת היא מבקשת באמצעות ארצות הברית את ההבהרות המצריות ושקהיר תבקש אישור להכנסת הכוחות בדיעבד.