פרשת הרפז: אל"מ ארז וינר לא ימונה לקצין חינוך ראשי

בשל החשש לפגיעה בחיל החינוך, החליט היום הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ כי אלוף-משנה ארז וינר, ששימש כעוזר הרמטכ"ל אשכנזי לא ימונה לקצין החינוך הראשי. פרקליטו של וינר: מצרים על ההחלטה, הוא יקודם בתום בדיקת המבקר. אשכנזי סיכם עם וינר לפני הפרשה על קידומו

לא ימונה לקח"ר, ארז וינר (חדשות 2)

פרשת מסמך הרפז: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ החליט היום שאלוף-משנה ארז וינר, שהיה מעורב בפרשה, לא ימונה לקצין החינוך הראשי של צה"ל, זאת בניגוד להסכמות שלו עם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גנץ הודיע היום כי נפתחה ההתמודדות על תפקיד קצין חינוך ראשי שיחליף את תת-אלוף אלי שרמייסטר, המכהן כיום בתפקיד. מדובר צה"ל נמסר כי "ההחלטה התקבלה על ידי הרמטכ"ל בכובד ראש. תהליך בחירתו של קצין חינוך ראשי הבא יתבצע בהמשך כמקובל בצה"ל. עם סיום בדיקת המבקר ובהיעדר מניעה משפטית או אחרת יתמודד אל"מ וינר לתפקיד תא"ל אחד ועד לקבלת החלטה ישובץ לתפקיד אחר."

מקורביו של וינר מסרו כי ציפו שההחלטה בעניינו תתקבל רק לאחר סיום בדיקת המבקר. עורך הדין עודד סבוראי, המייצג את אלוף-משנה וינר אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אנו מצרים על עיתוי ההחלטה, זמן קצר לפני פרסום הדוח הסופי ומאמינים שבתום הפרשה, ימומש קידומו של אל"ם וינר, כפי שסוכם על ידי פורום מטכ"ל ועל ידי הרמטכ"ל הקודם". עוד ציין כי "הרמטכ"ל איננו מכיר לא את פרטי טיוטת דוח המבקר ולא את תגובתו של אל"ם וינר שנמסרה למבקר בכתב ובע"פ".