קצין בדרגת רס"ן הטריד מינית חיילת - והורד לדרגת סמל

קצין בדרגת רב-סרן שהטריד מינית חיילת בדרגת רב"ט בזמן שהייתה תחת פיקודו, הורד לדרגת סמל. על פי האישום, הוא הכניס ידיו לשמיכתה לפני שהלכה לישון ונגע ברגליה ואיבר מינה. בנוסף, הוא גם שאל אותה שאלות מיניות. בית הדין גזר עליו 3 חודשי מאסר על תנאי ותשלום קנס של 2,000 שקלים

הטריד מינית בבסיס, אילוסטרציה (רויטרס)

בית הדין הצבאי הוריד רב-סרן לדרגת סמל, לאחר שבמהלך תורנות שעשה בבסיס הטריד מינית חיילת בדרגת רב"ט. בנוסף, הוא גזר עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים, זאת בתנאי שהנאשם לא יבצע עבירה כלשהי בניגוד לחוק למניעת הטרדה מינית והוטל עליו לשלם קנס של 2,000 שקלים למתלוננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי האישום, בעת ששימש כמפקד תורן בבסיס, הוא ישב ליד המתלוננת בעודה משוחחת בטלפון, הניח ידו על ירכה, ליטף אותה קרוב למפשעתה עד שדרשה ממנו ללכת ואז עזב את המקום לבקשתה. למחרת, הוא הגיע בניגוד לרצונה ליד מיטתה, ולמרות שביקשה ממנו ללכת כי רצתה ללכת לישון הוא שאל אותו שאלות בעלות גוון מיני, וביקש ממנה להיכנס איתה למיטתה והיא מצדה סירבה. לאחר מכן הוא הכניס את ידו מתחת לשמיכתה בניגוד לרצונה וליטף אותה ברגליה.

הקצין הואשם בהטרדה מינית ובהתנהגות שאינה הולמת. על פי פרטי החקירה, בעת המעשים הקצין שימש כקצין תורן ומתוקף כך המתלוננת הייתה כפופה אליו פיקודית, זאת על אף שברגיל לא שררו בין השניים יחסי פיקוד. בחקירתו הוא הכחיש כי נגע בה נגיעות בעלות גוון מיני, וכן הכחיש ששוחח עמה על נושאים מיניים.