מבוכה: איש שב"כ הטריד חיילת - ופרש

ראש ענף בשב"כ שהדגים על חיילת מילואים "שיטות חקירה" ונגע ברגליה ובידיה בניגוד לרצונה, הורשע בהתנהגות בלתי הולמת ונאלץ לפרוש מתפקידו בשירות. בית הדין למשמעת של עובדי המדינה קבע כי "במעשיו פגע הנאשם במשמעת שירות המדינה". בנוסף, הוא ננזף ונפסל משירות במערכת הביטחון בחמש השנים הקרובות

הטריד חיילת בשב"כ, אילוסטרציה (AP)

מבוכה בשירות הביטחון הכללי: ראש ענף בשירות, שדרגתו במקבילה לסגן-אלוף בצה"ל, הורשע במסגרת הסדר טיעון בהתנהגות שאינה הולמת לאחר שהטריד חיילת, כך פורסם הבוקר בעיתון "הארץ". לאחר מכן הוא אולץ לפרוש מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש בזמן שהחיילת בת ה-22 הגיעה לשירות מילואים בחודש פברואר האחרון. היא ניהלה עם ראש הענף שיחת חולין ואז החל להדגים על ידיה ורגליה "שיטות חקירה". החיילת מצדה הגישה תובענה לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה, השייך לנציבות שירות המדינה. הוא הודה בעסקת טיעון והורשע. יש להדגיש כי החיילת לא הייתה תחת פיקודו.

בהכרעת הדין נכתב כי "במעשיו פגע הנאשם במשמעת שירות המדינה והתנהג התנהגות שאינה הולמת עובד מדינה". בית הדין החליט לתת לו נזיפה חמורה וכן פסל אותו משירות הביטחון לתקופה של חמש שנים. "אין מנוס מהרחקתו של הנאשם מהשירות, דבר שהושג על ידי התפטרותו, על כל המשתמע מכך", נכתב בהחלטת בית הדין. "מעובד במעמדו של הנאשם מצופה לסטנדרט התנהגות גבוה יותר, שכן עיני הכפופים לו נשואות אליו".

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה כי הוא "רואה בחומרה רבה בכלל, ובמקרים מסוג זה בפרט, כל פגיעה במשמעת בשירות המדינה ומטפל בנושא בהתאם להנחיות הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה. במקרה הנדון, עם קבלת התלונה בעניינו של עובד השב"כ, הנושא הועבר מיידית לידיעתו וטיפולו של הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה. הכרעת הדין של העובד וגזר הדין שהוטל עליו התקבלו בבית הדין למשמעת".