סבא"א: בקרוב יפורסם דוח חדש בעניין הגרעין האירני

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית צפויה לפרסם בחודשים הקרובים דוח נוסף הנוגע להתקדמותה של אירן במירוץ להשגת נשק גרעיני. יו"ר הסוכנות: סיכויים קלושים להצלחת המגעים מול אירן. בשבוע הבא צפוי מזכ"ל האו"ם לבקר במדינה ולהשתתף בוועידת המדינות הבלתי מזדהות חרף התנגדותן של ארה"ב וישראל

פרטים חדשים אודות תכנית הגרעין צפויים לה (AP)

האם אירן השיגה התקדמות נוספת בתוכנית הגרעין שלה? הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית - סבא"א, צפויה לפרסם בחודשים הקרובים דוח נוסף בנוגע להתפתחויות החדשות בתוכנית הגרעין האירנית. דיפלומטים מערביים בווינה השותפים לכתיבת הדוח, דיווחו כי הוא עתיד להכיל מידע חדש הנוגע לניסיונותיה של אירן לפתח נשק גרעיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל להודעה על פרסום הדוח, הצהיר יו"ר הסוכנות יוקיה אמנו כי הסיכויים להצלחת המגעים המתקיימים עם אירן בנושא הגרעין קלושים. אמאנו אמר את הדברים עקב סירובה של אירן לאפשר לפקחי הסוכנות לבקר במתקן בפרצ'ין, סמוך לטהרן, בו התקיימו על החשד ניסויים גרעיניים.

על אף הדוח הצפוי, מזכ"ל האום יבקר באירן

הצהרותיו של אמנו הובאו על רקע ביקורו הצפוי של מזכ"ל האום באן קי מון באירן, שתארח בשבוע הבא את וועידת המדינות הבלתי מזדהות. הביקור יצא אל הפועל על אף התנגדותן החריפה של ישראל וארצות הברית שקראו למזכ"ל שלא לבקר במדינה "המאיימת על השלום והיציבות בעולם".

באו"ם נימקו את החלטת המזכ"ל בכך שידאג להעביר את החששות הקיימים במערב בנוגע לתוכנית הגרעין, מתוך "כבוד" לאירן. "המזכ"ל ינצל את ההזדמנות להעביר את הדאגות והציפיות של הקהילה הבינלאומית בכל הנוגע לשיתוף הפעולה בסוגיות הגרעין והטרור", טענו באו"ם.