שלום יוחאי הובא למנוחות: "נרצח בפיגוע נתעב"

‫אלפים ליוו למנוחות את שלום יוחאי שרקי (25), שנדרס למוות בגבעה הצרפתית בי-ם. אחיו ספדו לו: "היית אהוב בכל מקום" המפכ"ל דנינו: "רואה האירוע בחומרה". פצועה נוספת במצב קשה. הוארך מעצר הנהג החשוד‬

מאות הגיעו להלווייה. יוחאי שרקי

שלום יוחאי שרקי, שנדרס אמש בצומת הגבעה הצרפתית ומת לפנות בוקר מפצעיו, הובא הערב (חמישי) למנוחות. מאות חברים ובני משפחה ליוו אותו בדרכו האחרונה. שלום, בן 25, הוא אחיו של עמיתנו יאיר שרקי וחברת החדשות כולה משתתפת בצער המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחיו מיכאל ספד לו ואמר כי היה אהוב בכל מקום אליו הגיע. "כל הזמן היית מגיע ומקדיש את המקסימום כדי לעזור", סיפר האח. "אני כל כך אוהב אותך. היית לנו אח מכיל ואוהב. תמיד ברחת מהרע, תמיד בחרת להתעסק בטוב. נתת ביטוי לכולם".

"תודה שחיכית לנו כדי שנוכל להיפרד ממך", אמר בצער אחיו הקטן יאיר. "כמה ילדים עצובים אתה משאיר. ראיתי את התמונות מהפיגוע. אין לי ספק שזאת לא הייתה תאונה". ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ספד לשרקי ואמר: "שלום יוחאי נרצח בפיגוע דריסה נתעב"‬.

החשוד בפיגוע הדריסה בירושלים

דנינו הורה לחזק ההיערכות בבירה

פצועה נוספת באירוע, שירה קליין (23), עדיין מאושפזת בבית החולים במצב קשה. בשב"כ אומרים כי מחקירת נהג הרכב ומממצאים ראשוניים מתחזק החשד כי הרקע לאירוע הוא לאומני, אך מדגישים כי החקירה נמשכת.

מעצרו של הנהג, חאלד קורניטה, תושב מזרח ירושלים, הוארך עד יום שני. בחקירתו הכחיש קורניטה כי פגע בשניים בכוונה. עורך דינו טען כי התוצאה נגרמה כתוצאה ממזג האוויר.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו התייחס היום לחשדות המיוחסים לקורניטה ואמר כי "בהתבסס החשד הראשוני כי מדובר בפיגוע ובעיקר לאור העובדה כי האירוע התרחש בערב יום השואה, אני רואה את האירוע בחומרה רבה".

דנינו הוסיף: "הנחיתי את מפקד מחוז ירושלים שיחזק את ההיערכות המיוחדת בתחום הביטחון השוטף, לרבות היערכות קבועה בקטע הכביש בו אירעו מספר פיגועי דריסה בשנה החולפת".

 אמש, סמוך לשעה חצות, עמדו שרקי והצעירה בתחנת אוטובוס בשדרות חיים בר לב בירושלים, כשהנהג הפלסטיני עלה על המדרכה ופגע בהם במהירות גבוהה. השניים פונו במצב קשה מאוד לבית החולים והבוקר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של שרקי.

זירת הדריסה בירושלים

הצעירה שנפגעה בתקרית מאושפזת במצב קשה

"הוא היה אדם שחייך כל הזמן", סיפר היום בכאב בן דודו אלישע כהן. "הוא היה אדם מאוד מאוד חיובי, בכל מקום שפגשת בו היה לו חיוך של מיליון דולר, זה לא נתפס. הרבה אנשים אהבו אותו מאוד".

"הוא גדל על ערכים שאפשר היה רק לקנא בו", הוסיף. "בתור בני דודים תמיד ידענו שאם נתקעים באמצע הלילה בירושלים, אפשר להתקשר למשפחת שרקי ולהגיע. זו משפחה מקבלת אורחים שמארחת עשרות בכל חג. הציבור הוא חלק בלתי נפרד ממנה".

שלום, בנו של הרב אורי שרקי ואחיו של עמיתנו יאיר, נולד בירושלים, התחנך בישיבה התיכונית בני צבי בבית אל, ולאחריה עבר לישיבת ההסדר ישיבת ירוחם. הוא שירת בחיל הים ושימש כמדריך נוער בישיבת בני צבי. חבריו סיפרו כי את הטבע ואת ארץ ישראל ואף היה מדריך טיולים בחברה להגנת הטבע ורכז טיולים בממ"ד מורשה.

שלום יוחאי שרקי

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי שירה קליין, שנפגעה גם היא באירוע, מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ במצב קשה, אך יציב, כשהיא מורדמת ומונשמת. עדה, אמה של שירה, מסרה כי משפחת קליין משתתפת בצערה של משפחת שרקי ומבקשת להתפלל להחלמתה המלאה של שירה בת אדל עדה.