חדש: מכינה קדם-צבאית המשלבת מאותגרי למידה

במשרד הביטחון החליטו להשיק השנה שלוחות נוספות של מכינות קדם צבאיות קיימות וכן מכינות חדשות, זאת כחלק מהמטרה להגיע לאוכלוסיות נוספות, וכן לאור הצלחת 40 המכינות הפועלות היום. מכינה ייחודיות במיוחד תוקם בדרום ותשלב גם בני נוער מאותגרי למידה. מכינה נוספת תיפתח לאוכלוסיה הקונסרבטיבית

בני נוער בגדנ"ע, ארכיון (חדשות 2)

פרויקט המכינות הקדם צבאית של משרד הביטחון מוכיח את עצמו לאורך השנים. כיום פועלות 40 מכינות מהצפון ועד הדרום - וכעת הוחלט במשרד להקים שלוש מכינות חדשות יוצאות דופן, ביניהן אחת לבני נוער עם בעיות קשב וריכוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלוחה של המכינה הישיבתית הקדם צבאית "בית יתיר", תיפתח בערד בספטמבר ואת המחזור הראשון יפתחו 24 חניכים ביניהם מאותגרי בעיות למידה יחד עם חניכים רגילים. במסגרת הפעילות יושם דגש של העצמה אישית וחיזוק החניכים וכן הגברת הביטחון העצמי הנמוך שלהם, שממנו הם סובלים עקב קשיי הלמידה לאורך השנים בבתי הספר. בנוסף, הם ישולבו במשמר האזרחי, חוות רכיבה על סוסים וביחידת החילוץ של ערד. כחלק מתפקידם הם יחלצו מטיילים שהולכים לאיבוד בנחלים, במדבר יהודה ועוד.

"נוכחנו לדעת שלאוכלוסיות מסוימות בצה"ל יש קושי בהישרדות ולכן החלטנו על פתיחת המכינות", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט חביבה סלומון, ראש יחידת הנח"ל, הש"שים והמכינות באגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון. "אנו רוצים לשדרג את השרידות של האוכלוסיות לשירות איכותי כדי להניע מעורבות חברתית".

"פונים לאוכלוסיות חדשות בישראל"

בנוסף, תיפתח שלוחה למכינה צהלי בקיבוץ עלומים בשם "שלוחת יונתן". שלולה זו תהיה היחידה מבין המכינות הדתיות המיועדת בן לבנים והן לבנות, שישלבו לצד לימודי תורה עבודה התנדבותית בקהילה ועבודות חקלאיות בשקות הקיבוץ. המכינה תמנה 12 בנות ושמונה בנים.

במשרד הביטחון החליטו גם להגיע לאוכלוסיות נוספות וישיקו גם בעוד מספר ימים מכינה קדם צבאית לאוכלוסיה הדתית-מסורתית (קונסרבטיבית) שתהיה הראשונה מסוגה. המכינה תיפתח בישוב חנתון שבגליל, והחניכים והחניכות יעברו מסלול בן 10 חודשים. רב קונסרבטיבי ילווה את 22 החניכים שיפתחו את המחזור הראשון.

"אנו פונים לאוכלוסיות חדשות וזה מדבר בעד עצמו", הדגישה סלומון מהאגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון. "אני מקווה שזו תהייה שנה עתירת ביצועים ועשייה ויש כבר במה להתגאות בבוגרי המכינות - זה מוכיח את עצמו משנה לשנה".