חשד לפעולת תג מחיר ליד שכם; אין נפגעים

אלמונים ניסו הלילה להצית בית פלסטיני בכפר פרעתא ליד קדומים. איש לא נפגע אולם למקום נגרם נזק. צה"ל עורך סריקות באיזור ופתח בחקירת האירוע בניסיון לברר אם מדובר בפעולת תג מחיר

חשד לפעולת תג מחיר הלילה ליד שכם. חקירה מתנהלת סביב ניסיון של אלמונים להצית בית פלסטיני בכפר פרעתא ליד קדומים. למרבה המזל איש לא נפגע, אולם לבית נגרם נזק. כוחות צה"ל עורכים סריקות באזור והציעו לבעל הבית להגיש תלונה במשטרה.

מעדות בעל הבית עולה כי הוא זיהה שתי דמויות חשודות שככל הנראה הציתו את הכניסה לביתו, ונמלטו לדבריו לכיוון חוות גלעד הסמוכה. במקום לא נמצאו שום סממנים המזוהים בדרך כלל עם פעולות תג מחיר. במשטרה חוקרים את כל כיווני החקירה, בהם גם סכסוך משפחות בכפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף יוני האחרון בוצעה פעולת תג מחיר בכפר ג'בע, סמוך לרמאללה: אלמונים הציתו את המסגד בכפר וריססו על קירותיו כתובות נאצה, בהן בין היתר "המלחמה התחילה" ו-"עוד תשלמו את המחיר". כוחות משטרה הוזעקו למקום ופתחו בחקירה. ראש הממשלה התייחס אז לאירוע ואמר כי "מדובר במעשה של פורעי חוק, חסרי סובלנות וחסרי אחריות. נפעל כדי להביאם לדין במהירות".

גם שר הביטחון ברק גינה בתוקף את הצתת המסגד. "זהו מעשה חמור ונפשע, שנועד לפגוע ברקמת החיים באזור ומסיט את צה"ל וכוחות הביטחון ממשימותיהם, הכוללות הגנה על אזרחי ישראל באזור", אמר ברק. "הנחיתי את צה"ל וגורמי הביטחון לפעול בכל האמצעים כדי ללכוד את המבצעים ולהביאם לדין".