קצינים במילואים: "נמלא כל פקודה"

כשבוע לאחר שקבוצת אנשי רוח שלחה מכתב לרה"מ, הקורא לקבל החלטה על תקיפה באירן בפורום הרחב ביותר בממשלה – 100 קצינים במילואים שלחו לנתניהו מכתב ובו הם מצהירים כי ימלאו אחר כל פקודה שיקבלו ויבצעו כל משימה שאליה יישלחו על ידי הצבא והדרג המדיני. קבוצת הקצינים גינתה בתוקף כל קריאה שהיא לסירוב פקודה

המחלוקת סביב תקיפה אפשרית של ישראל באירן נמשכת: מאה קצינים במילואים, בהם מפקדי גדודים ופלוגות, שלחו מכתב לרה"מ נתניהו ובו הם מביעים את אמונם המלא בצה"ל ובממשלה ויוצאים נגד כל קריאה לגילויי סרבנות בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יוזמי המכתב, סרן במילואים רז לוי וסרן במילואים אביאל סימן טוב, אומרים כי המכתב שניסחו הוא תגובה למכתב של אנשי הרוח, שקראו לפני ארבעה ימים לטייסי חיל האוויר לסרב פקודה במידה שיידרשו לתקוף באירן.

"אנו, 100 קציני צה"ל במילואים, בחילות האוויר, הים והיבשה, מצהירים בזאת כי נמלא אחר כל פקודה שנקבל ונבצע כל משימה אליה נישלח על ידי דרגי הצבא והדרג המדיני", לשון המכתב. "מצאנו לנכון לכתוב מכתב זה על מנת להביא לידיעתך ולידיעת הציבור כי מערך המילואים של צה"ל היה ועודנו משענת איתנה לעם בישראל".

במכתבם מגנים הקצינים "בתוקף כל קריאה שהיא לסרב פקודה ולהפר את הסולידריות והאחריות החברתית והלאומית עליהן מושתת השירות בצה"ל ושירות המילואים". לדבריהם, "לא ניתן לאף שיקול פוליטי כזה או אחר להתערב או לפגוע בשליחות החשובה אותה אנו ממלאים ונמלא אחר הנחיות הדרגים המוסמכים".