שר ההגנה האירני: "הציונים מפחדים מהצל של עצמם"

נושא המתקפה הישראלית האפשרית נגד אתרי הגרעין באירן ממשיך לספק כותרות והתבטאויות בישראל, בארצות הברית ובאירן. שר ההגנה האירני שכבר איים בעבר על כל מי שיפעל נגד אירן טוען היום: "הציונים מפחדים מהצל של עצמם"

שר ההגנה האירני, אחמד וואהידי (רויטרס)

על רקע החשש מתקיפה ישראלית באירן, ממשיכה ההנהגה האירנית בהתבטאויותיה נגד ישראל. שר ההגנה האירני לגלג היום על ממשלת ישראל ואמר: "המשטר הציוני מפחד מהצל של עצמו".

שר ההגנה אחמד וואהידי אמר: "המשטר הציוני מנסה לשלוט באווירת הכישלון, במדיניות של הפחדות ולחימה פסיכולוגית. הם צריכים לדעת שהתעמולה לא תפתור להם את הבעיות". בנוסף ציין וואהידי כי הצהרות הגורמים הבכירים בישראל, מביאים את המשטר הציוני ואת מכונות המלחמה שלו "להרס מוחלט".

בידיעה שהתפרסמה הבוקר בתקשורת האירנית, מצוטט גם השר לשעבר מתן וילנאי, שמתואר כ"שר ביטחון" למרות שמונה לשגריר ישראל בסין. על פי הידיעה, וילנאי טען כי ישראל מתכוננת למלחמה של 30 יום עם אירן, ושבמהלך המלחמה ישראל תספוג 500 קורבנות.

בניגוד למפקד הצבא האמריקני שאמר הלילה שהוא לא מקשיב לדיווחים מישראל, במשטר האירני בהחלט מקשיבים להתבטאויות האחרונות בנוגע לתקיפה. וואהידי אמר לעיתונאים: "בין הגורמים הבכירים במשטר הציוני יש חילוקי דעות, ולאיומים בנוגע למלחמה אין ערך". שר ההגנה הוסיף ואמר כי "הכוחות המזוינים של הרפובליקה האיסלמית של אירן נמצאים עכשיו ברמת הכוננות הגבוהה ביותר. הצבא ינחית תגובה מרסקת לכל מתקפה".