הותר לפרסום: נעצרה חוליה שתכננה לחטוף ישראלים

השב"כ בסיוע צה"ל והמשטרה עצר חוליה צבאית שתכננה לבצע פיגוע ירי וחטיפה לצורך מיקוח על שחרור אסירים. בימים האחרונים הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום, המייחסים למעורבים עברות של קשירת קשר לביצוע ירי לעבר אדם והחזקת אמל"ח

נעצרה חוליה שתכננה לחטוף ישראלים (שב"כ)

במהלך חודש מאי האחרון חשף השב"כ בסיוע צה"ל ומשטרת ישראל, חוליה צבאית של "החזית העממית לשחרור פלסטין", שתכננה לבצע פיגוע ירי וחטיפה לצורך מיקוח על שחרור אסירים - כך הותר היום לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארבעת חברי החוליה נעצרו לפני שהצליחו להוציא לפועל את תכניתם. העצורים הם: סאלם באדי סאלם דירדיסאוי, תושב רמאללה בן 40, אחמד מחמד דיאב שיח', תושב ענאתא בן 24, יוסף אחמד מחמד עליאן, גם הוא תושב ענאתא בן 22 וג'סאן חוסאם חסן כראג'ה, תושב צפא בן 22. במהלך מעצרו של אחד מהם אותרו גם אמצעי לחימה.

מחקירת הפרשה עולה כי החוליה החלה את פעילותה בסביבות החודשים אפריל-מאי. במקביל להשתתפותם בפעילות המחאה למען האסירים, תכננו חברי החוליה לבצע פיגוע חטיפת חייל או מתיישב, לצורך שחרור אסירים, ובראשם אחמד סעדאת, מזכ"ל "חזית העממית", הכלוא בישראל בגין מעורבותו בהכוונת פיגועים קשים, בהם רצח השר רחבעם זאבי ז"ל.

בנוסף, החוליה תכננה לבצע פיגוע ירי לעבר חיילים במחסום מכבים, הממוקם על כביש 443 ופיגוע ירי נוסף במחסום ג'בע, מצפון מזרח לירושלים. חברי החוליה התכוונו לבצע את הפיגוע, תוך שימוש באופנוע או מכונית כדי לאפשר למבצעים לברוח מהמקום במהירות לכיוון רמאללה. כל זאת, במטרה לבצע פיגוע נקמה, במקרה של מות אחד האסירים במהלך שביתת הרעב.

החוליה תכננה לעשות שימוש במגוון כלי הנשק, ששמשו את אחת החשודים בעבודתו כמאבטח ברשות הפלסטינית, בהם: M-16, קלאצ'ניקוב קצר, אקדח יריחו, תת-מקלע MP5, אקדח גלוק. בימים האחרונים הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום, המייחסים למעורבים עברות של קשירת קשר לביצוע ירי לעבר אדם והחזקת אמל"ח. בית המשפט הורה על מעצרם עד תום ההליכים המשפטיים בעניינם.