תלונה בצה"ל: "אלוף הטריד אותי מינית"

קצינה בקבע ששירתה בעבר מספר חודשים תחת אלוף בצה"ל, הגישה נגדו תלונה על הטרדה מינית. לפני כשנתיים וחצי המליץ האלוף להעביר אותה מתפקידה, וכעת, לאחר שפוטרה מצה"ל הגישה נגדו את התלונה. מקורביו של האלוף: "התנהלותה מעידה כאלף עדים על טענותיה הפסולות". המשטרה הצבאית חוקרת

תלונה: "אלוף הטריד אותי מינית". ארכיון (רויטרס)

קצינה בקבע ששירתה תחת פיקודו של אלוף בצה"ל, טוענת כי הטריד אותה מינית. המתלוננת שירתה תחת האלוף כרל"שית במשך כארבעה חודשים וחצי. המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה.

המתלוננת סיפרה כי לפני כשנתיים, היא נכנסה למשרדו של האלוף וכשהתקרבה אליו הוא ליטף אותה בישבן, ואז שאל אותה איפה לחתום על מסמך. זמן לא רב לאחר מכן, האלוף החליט לסיים את תפקידה, לטענתו על רקע מקצועי, כיוון "שלא עמדה בסטנדרטים הנדרשים". הקצינה פוטרה לאחרונה מצה"ל, ורק אחר-כך הגישה את התלונה כנגד האלוף.

לטענת החיילת, היא לא הגישה תלונה במשך שנתיים כי חשה קטנה מול המערכת ושאין לה סיכוי להצליח. לאחרונה פגשה המתלוננת חיילת שהפנתה אותה לעו"ד יורם מזוז. לאחר ששמע מה עברה לכאורה, הוא פנה במכתב לפרקליט הצבאי הראשי ובעקבותיו הוגשה התלונה.

האלוף טוען בתגובה כי "התנהלותה של הקצינה, שבמשך שנתיים וחצי לא העלתה כל טענה ולו ברמז, מעידה כאלף עדים על התנהלותה הפסולה". מקורביו של האלוף הוסיפו כי "עורך-דין מטעמה פנה לאלוף בשיחה טלפונית מאיימת. הקצינה פנתה לאמצעי התקשורת שסירבו לפרסם את הדברים, ורק כעת, כשהוגשה התלונה, הדבר מתפרסם".

"לתלונה אין שחר"

עורך-הדין אייל רוזובסקי, המייצג את האלוף אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "האלוף ישתף פעולה עם כל בדיקה שתידרש לבירור העובדות והוא משוכנע כי מערכת המשפט והחקירה הצבאית ימצו את בדיקת העניין עד תום ויגיעו למסקנה כי מדובר בתלונת שווא". עוד ציין כי "לזכותו של האלוף עומדות 30 שנות שירות מסורות. שמו הולך לפניו כאדם הגון וישר, מפקד מקצועי, איכותי ורציני שמעולם לא חטא ואף לא יוחס לו ולו רמז לפרשות מסוג זה. האלוף הוא אדם נשוי ואב לילדים, איש משפחה מסור שמעולם לא סר מדרכו זו".

גורמים הבקיאים בפרשה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי הקצינה מנסה לנקום על כך שהוחלט לסיים את תפקידה וכי לסיפור אין שחר.