הנשיא פרס למקורביו: "לא ישן מרוב דאגה"

נשיא המדינה שמעון פרס טוען בשיחות סגורות בפני מקורביו כי הוא חרד מהשלכות תקיפה ישראלית ללא תמיכה אמריקנית. "נתניהו וברק מכניסים את הציבור להיסטריה, למה זה טוב?", תהה הנשיא

"נתניהו וברק מכניסים את הציבור לפאניקה", (רויטרס)

המאבקים בצמרת המדינה בסוגית התקיפה באירן נמשכים: נשיא המדינה, שמעון פרס, טוען בשיחות סגורות בפני מקורביו כי הוא חרד מהשלכות תקיפה ישראלית במתקני הגרעין באירן ללא תמיכה אמריקנית, כך מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות". "אני לא יכול לישון מרוב דאגה, נתניהו וברק מכניסים את הציבור לפאניקה", אמר הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרס מדגיש כי האיום האירני הוא מוחשי וצריך לעשות הכל כדי למנוע אותו, אך הוא ממשיך להדגיש כי תקיפה ישראלית יכולה לדחות זמנית את השאיפות הגרעיניות של הרפובליקה האסאלמית. "אני לא יכול לישון מרוב דאגה למה שעלול לקרות אם תהיה תקיפה ישראלית חד צדדית", אמר פרס למקורביו.

"הצגת העניין על ידי נתניהו וברק כאילו האירנים עומדים להשמיד את מדינת ישראל היא לא נכונה. אי אפשר לחסל את מדינת ישראל. הם מכניסים את הציבור להיסטריה ופאניקה מיותרת. למה זה טוב? זה רק עלול להביא לבריחת אנשים מהארץ", הדגיש פרס.

הנשיא החמישי מתייצב לצד פרס

הנשיא החמישי של מדינת ישראל יצחק נבון, התייצב אמש לצידו של הנשיא התשיעי שמעון פרס, ותקף את תגובת לשכת ראש הממשלה נתניהו נגד פרס. "ברור לנשיא פרס, כשם שהיה ברור לי, שאין מתפקידו של הנשיא להתערב בהחלטות הממשלה, אך יש מצבים שהם מעבר לנהלים הרגילים, רגעים של החלטות הרות גורל לעם ולמדינה, מצבים בהם חובה לומר את אשר אתה מאמין בו, גם אם אתה נשיא המדינה. אני חש שאם הייתי במקומו של הנשיא פרס הייתי נוהג כמוהו", כתב נבון בהודעה מיוחדת שהוציא לכלי התקשורת.

נבון הוסיף גם דוגמאות מהתקופה בה כיהן כנשיא. "אני התערבתי בזמן כהונתי כאשר חשתי שזו חובתי כאדם - לדוגמא, המקרה הידוע של סברה ושתילה, שבו קראתי בפומבי להקמת ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט, בניגוד לעמדת ראש הממשלה מנחם בגין, שתמך בחקירה על ידי קצין צה"ל. לבסוף, דעתי התקבלה על ידי הממשלה".