הרמטכ"ל לשעבר ליפקין-שחק: "הסכסוך מסוכן מהאיום האירני"

בריאיון שהעניק ל"פגוש את העיתונות", התייחס מפקד הצבא לשעבר לסוגיית הגרעין האירני, ואמר כי "לטווח הארוך, הסכסוך הישראלי-פלסטיני מסוכן יותר מאירן". עוד הוסיף, כי "אירן מאוימת מישראל לא פחות משישראל מאוימת ממנה"

הרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' אמנון ליפקין-שחק, התייחס היום בריאיון לרינה מצליח בתכנית "פגוש את העיתונות" לוויכוח הקולני שפרץ בין פעיל הימין איתמר בן-גביר ונכדתו יצחק רבין ז"ל נעה רוטמן. בדבריו ציין ליפקין-שחק, כי הסכסוך המתמשך בין הישראלים לפלסטינים - לטווח הארוך - מסוכן יותר מהאיום האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה אפשר להגיד על זה?", תהה השר לשעבר, והוסיף: "זה גועל נפש. את המילים 'אלף הרוגים', שנכתבו על הכרזה שאותה הניפו פעילי הימין - שמעתי גם מפי מקורבי ראש הממשלה בהקשר של דבריו של הנשיא פרס". 

ליפקין-שחק ציין עוד, כי "המספר הזה, 'אלף הרוגים', (אותו מציין בן גביר בעימות עם נכדתו של רבין) הוא תוצאה של הסכסוך המתמשך עם הפלסטינים. אם שואלים אותי? בציר הזמן - זה הרבה יותר מסוכן מהאיום האירני". 

הרמטכ"ל לשעבר סיכם את דבריו בהתייחסות לסכנת הגרעין האירני. "אירן גרעינית היא דבר רע, ונכון לעשות הכל כדי שלא תהיה, אך עם זאת ישראל חזקה ולא תתמוטט מהמצב הזה. אירן מאוימת מישראל לא פחות משישראל מאוימת ממנה - ולכן, האיום האמיתי הוא איזו מדינה תהיה פה אם לא נגיע להסדר עם הפלסטינים".