אירן: "אם ישראל תתקוף - ניפטר ממנה לתמיד"

מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה, הגנרל אמיר עלי חאג'יזאדה, איים בחריפות על ישראל ואף "בירך" מתקפה אפשרית מצידה על מתקני הגרעין של ארצו. "מתקפה כזו תספק לאירן סיבה מספקת להיפטר מהאויב הציוני אחת ולתמיד", הדגיש הגנרל

יממה אחרי שנשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, נשא נאום לרגל "יום ירושלים" ובו איים להשמיד את מדינת ישראל אם זו תנחית מכה על מתקני הגרעין של ארצו, הצטרף לאיומים גם מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה, הגנרל עלי אמר חאג'יזאדה, ואמר כי "מתקפה שכזו תהיה ברוכה, משום שהיא תספק לאירן את הסיבה להגיב 'באופן שבו תושמד ישראל'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריו של הגנרל חאג'יזאדה פורסמו בסוכנות הידיעות האירנית אירנ"א, שם צוטט באומרו כי "אירן תגיב באופן מהיר, החלטי והרסני לכל מתקפה ישראלית". עוד ציין הגנרל, כי מדובר, לדעתו, באיומי סרק מצידה של ישראל, וכי הם מהווים "חלק מהלוחמה הפסיכולוגית נגדנו".

נסראללה: "חיזבאללה יגרום למות רבבות ישראלים"

כמו באירן, ציינו גם אנשי חיזבאללה ותומכיהם את אירועי "יום ירושלים" בלבנון. בעוד שבטהרן העדיף הנשיא מחמוד אחמדינג'אד לשלהב את קהל תומכיו בנאום שטנה אנטישמי ומתריס, בביירות ניצל את ההזדמנות מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כדי לשגר מסר מאיים לעבר ישראל.

בנאום טלוויזיוני שנשא מהבונקר והוקרן על מסכי ענק במעוזי חיזבאללה בלבנון איים נסראללה כי אירן תגבה מישראל מחיר דמים כבד אם זו תתקוף את מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית. "הם חוששים לצאת לפעולה צבאית מחשש לתגובה קשה ביותר", הוא אמר - והזהיר כי "עשרות אלפי ישראלים ייהרגו אם מאגרי הטילים שלנו (חיזבאללה) ייפגעו".

יחד עם זאת יש לציין כי נסראללה נמנע מלהבטיח כי ארגונו יתקוף גם הוא את ישראל במידה וזאת אכן תצא לתעולה צבאית נגד אירן. נסראללה התייחס לדיון הציבורי הנרחב של השבועות האחרונים בישראל בסוגיית הסרת איום הגרעין, ואמר: "אם אירן הייתה חלשה או שהייתה בעלת יכולת אך פחדנית, הם לא היו מהססים לעשות זאת (לתקוף) וכלל לא היו טורחים לדון בנושא. לא היו להם שום ויכוחים בסוגיה וגם לא חילוקי דעות, ומתקני האטום האירניים היו מופצצים כבר לפני זמן רב".

מזכ"ל חיזבאללה הזהיר גם כי אם פגיעה במתקני הגרעין של אירן אכן תתממש, יגרור הדבר מהלך שעלול להביא לקץ קיומה של המדינה היהודית. "כולנו יודעים שתגובתה של הרפובליקה האסלאמית תהיה נרחבת, רבת עוצמה ואדירה עד מאוד", הוא אמר - והוסיף: "אם כך יהיה, תאפשר ישראל לאירן הזדמנות פז היסטורית שעליה חולמים שם כבר 32 שנים".