נסראללה: אם ישראל תתקוף באירן, יהיה זה סופה

בנאום תקיף ממקום מחבואו איים אחר הצהריים מזכ"ל חיזבאללה לגבות את חייהם של רבבות ישראלים אם מאגרי הטילים של ארגונו ייפגעו. את מה שיקרה אם מתקני הגרעין של טהרן יופצצו הגדיר "הזדמנות פז היסטורית" למחוק את ישראל מהמפה

כמו באירן, ציינו גם אנשי חיזבאללה ותומכיהם את אירועי "יום ירושלים" בלבנון. בעוד שבטהרן העדיף הנשיא מחמוד אחמדינג'אד לשלהב את קהל תומכיו בנאום שטנה אנטישמי ומתריס, ניצל את ההזדמנות מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כדי לשגר מסר מאיים לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום טלוויזיוני שנשא והוקרן על מסכי ענק במעוזי חיזבאללה בלבנון איים נסראללה כי אירן תגבה מישראל מחיר דמים כבד אם זו תתקוף את מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית. "הם חוששים לצאת לפעולה צבאית מחשש לתגובה קשה ביותר", הוא אמר - והזהיר כי "עשרות אלפי ישראלים ייהרגו אם מאגרי הטילים שלנו (חיזבאללה) ייפגעו".

נסראללה התייחס גם לדיון הציבורי הנרחב של השבועות האחרונים בישראל בסוגיית הסרת איום הגרעין ואמר: "אם אירן הייתה חלשה או שהייתה בעלת יכולת אך פחדנית, הם לא היו מהססים לעשות זאת (לתקוף) וכלל לא היו טורחים לדון בנושא. לא היו להם שום ויכוחים בסוגיה וגם לא חילוקי דעות, ומתקני האטום האירניים היו מופצצים כבר לפני זמן רב".

מזכ"ל חיזבאללה הזהיר גם כי אם פגיעה במתקני הגרעין של אירן אכן תתממש, יגרור הדבר מהלך שעלול להביא לקץ קיומה של המדינה היהודית. "כולנו יודעים שתגובתה של הרפובליקה האסלאמית תהיה נרחבת, רבת עוצמה ואדירה עד מאוד", הוא אמר - והוסיף: "אם כך יהיה, תאפשר ישראל לאירן הזדמנות פז היסטורית שעליה חולמים שם כבר 32 שנים".

אחמדינג'אד: "למחוק את הגידול הסרטני הציוני"

במסגרת אירועי "יום ירושלים" באירן, נהרו אל רחובות הבירה טהרן וערים גדולות אחרות ברפובליקה האיסלאמית מיליוני אזרחים  לעצרות המוניות "במחאה על הכיבוש המתמשך של פלסטין בידי המשטר הציוני ולמען תמיכה במאבק הפלסטיני בישראל", כפי שאלו הוגדרו בסוכנות הידיעות הרשמית של אירן - אירנ"א.

בעצרת המונים שנערכה באוניברסיטת טהרן, נשא נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, נאום שטנה נגד ישראל. "עצם קיומו של המשטר הציוני הוא עלבון לאנושות", אמר - והרחיב: "מדינות המערב מטיפות על הצורך לכאורה לשמור על זכויות האדם, ובאותו הזמן מקבלים ומצדיקים את מעשי הרצח של הציוניים. על בני האדם ברחבי העולם כולו מוטלת החובה למחוק את הקלון שהטילו הציוניים על האנושות. הם פועלים נגד האלוהים, ערכיו - וכל מי שמאמינים בו".

המשך הנאום כלל התבטאויות אנטישמיות מפורשות. "(היהודים) הם אנשים ששולטים בעולם בכוח הכסף כבר יותר מ-2,000 שנים. הם אומנם מהווים רק חלק מזערי מהאנושות, אבל גררו את כולה לתוך מערבולת אינסופית של הפסדים ומפלות", אמר אחמדינג'אד - שהאשים אף כי "הציונים תכננו בקפידה את שתי מלחמות העולם והצליחו לגרור לתוכן גם את האמריקנים. גם היום הם המושכים בחוטים ששולטים בפועל ברוב הממשלות הריבוניות ברחבי העולם, בבנקים, ובכלי התקשורת".