מפכ"ל המשטרה: "לא ניתן לקיצוניים לשבש את שגרת החיים"

במסגרת הערכת מצב מיוחדת בהר הבית לרגל חודש הרמאדן התייחס מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לאירוע השלכת בקבוק התבערה סמוך ליישוב בת עין והבטיח למצות את הדין עם האחראים למקרה. "לא ניתן לעבריינים קיצוניים לשבש את שגרת החיים", הדגיש. הבוקר העביר רה"מ נתניהו מסר זהה ליו"ר הרשות הפלסטינית

במסגרת הערכת מצב מיוחדת שהתקיימה בהר הבית לרגל יום שישי האחרון לרמאדן, התייחס מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, לאירוע השלכת בקבוק התבערה סמוך ליישוב בית עין שגרם לפציעתם של שישה פלסטינים. "לא ניתן לעבריינים קיצוניים לשבש את שגרת החיים", הדגיש המפכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפכ"ל דנינו ציין כי הנחה את מפקד מחוז ש"י, ניצב עמוס יעקב, לעמוד בראש הצוות המשטרתי לטיפול במקרה. " נעשה את כל הנדרש יחד עם גורמי המודיעין והביטחון על מנת לשים יד בהקדם על מבצעי פשע חמור זה ולמצות עימם את הדין", התחייב המפכ"ל.

"לא ניתן לעבריינים קיצוניים לשבש ולהצית את שגרת החיים ברחבי הארץ ובדגש על האזורים בהם האיזון ומרקם החיים רגישים במיוחד. כל זאת על רקע תקופה זו של חגים מוסלמיים וחגי תשרי אשר בפתח", הדגיש דנינו.

רה"מ נתניהו לאבו מאזן: אעקוב אחר הטיפול בפצועים

מוקדם יותר העביר ראש הממשלה נתניהו מסר ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לפיו נעשים מאמצים נרחבים לאתר את האחראים למקרה ולהביאם לדין. "אעקוב אחר הטיפול הרפואי שמקבלים הפצועים", הדגיש נתניהו.

אמש בשעות אחר הצהריים הושלך בקבוק תבערה לעבר מונית פלסטינית וגרם לפציעתם של שישה מנוסעי הרכב. ארבעה מהם בני משפחה אחת. כוחות הביטחון שהגיעו למקום מצאו בזירה בקבוק תבערה נוסף שהיה מוכן אף הוא לזריקה. הפצועים הועברו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. המשטרה והשב"כ פתחו בחקירת נסיבות המקרה כשנבדק גם החשד כי יהודים אחראיים למעשה.