חייל נפצע קשה בתקרית הירי בעזה

הותר לפרסום כי חייל צה"ל נפצע קשה מאש צלפים שנפתחה משטח הרצועה לעבר כוח שאבטח עבודות בגדר הביטחון. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה. ביישובי עוטף עזה נערכים לאפשרות של חידוש הירי מעזה‎

הותר לפרסום: חייל צה"ל נפצע היום (רביעי) קשה מאש הצלפים שנפתחה לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר בדרום הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי החייל פונה במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע, והודעה נמסרה למשפחתו. במקביל, הפלסטינים מדווחים על הרוג אחד - מפקד בכיר בחמאס - ועל שלושה פצועים בחילופי האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת דובר צה"ל, האש נפתחה לעבר כוח שאבטח עבודות שבוצעו מזרחית לגדר בדרום הרצועה. בתגובה ביצע צה"ל תקיפות מיידיות לעבר מטרות של ארגון הטרור חמאס במרחב האירוע. במקביל, הונחו חקלאים ישראלים שעבדו בקרבת הגדר להתרחק מהאזור באופן מיידי, עד להודעה חדשה.

"מדובר באירוע חמור, שני תוך שבוע, בו מופר השקט באופן בוטה. צה"ל ימשיך להגיב בהתאם על כל ניסיון פגיעה בכוחות צה"ל ובאזרחי ישראל. על ארגון הטרור חמאס מוטלת האחריות לשמירה על השקט ברצועה", הדגישו בצה"ל.

גם הרמטכ"ל בני גנץ התייחס לאירוע: "כמעט ולא הייתי כאן היום, רק לפני ארבע שעות היה אירוע ירי בדרום כלפי חיילים שמאבטחים עבודות על הגדר". גנץ הדגיש, בנאומו בוועידת כלכליסט, כי "אין לנו שום כוונה לתת לאתגרים לעבור ללא מענה. הגבנו במקום ונגיב בצורה הנבונה כלפי כל אחד מהמקרים אם וכאשר ישוב".

המפקד של חמאס שנהרג

ביישובי עוטף עזה נערכים לחידוש הירי, ובעקבות התקרית נסגרו לתנועה צירים בעוטף עזה - הפנייה שמאלה מצומת גמא לקיבוץ עין השלושה וכיסופים, והכביש המוביל לבית הספר מצומת מעון.

גורמים בחמאס אמרו כי ההרוג הפלסטיני בתקיפת חיל האוויר הוא תייסיר סמירי, מפקד יחידת התצפיות באזור מזרח חאן יונס. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי במסגרת חילופי האש באזור, טנק של צה"ל ירה פגזים לשטח הרצועה. בשבוע שעבר נורתה, בפעם השלישית מאז תום מבצע "צוק איתן", רקטה מעזה לעבר ישראל - וצה"ל תקף בתגובה מפעל לייצור בטון.

(אלדד)