הרמטכ"ל אישר: כך יגויסו אלפי החרדים

במסגרת התכנית לשילוב החרדים בצבא, אישר הרמטכ"ל לאחרונה הקמה של 3 גדודים נוספים לנח"ל החרדי, גדוד נוסף לפיקוד העורף ופלוגות ייעודיות לחרדים. במסגרת התכנית, אותה יצטרך לאשר הדרג המדיני, המדינה תפסיק לשלם לישיבה על אברכים בגיל 21 שלא שירתו בצבא ולא יכולים לשרת בצבא

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ אישר לאחרונה את התכנית לגיוס החרדים. במסגרת התכנית, יגויסו שליש מהחרדים לצה"ל, שליש מהחרדים יגויסו לשורות המשטרה והשירות האזרחי ושליש אחר יגויס למסלולים טכנולוגים - בעיקר לחיל המודיעין ולחיל האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת התכנית החדשה, בצה"ל הוחלט להקים עוד שלושה גדודים של נח"ל חרדי, גדוד נוסף יוקם בפיקוד העורך וכן יוקמו גם פלוגות ייעודיות בהן יוכלו החרדים לשרת סמוך לביתם. כך למשל, אברכי צפת יוכלו לשרת בבסיסים סמוכים לצפת באחזקת מחסני החירום.

עם זאת, התכנית צריכה להיות מאושרת על ידי הדרג המדיני. כדי לממש את התכנית, כל אברך שלומד בישיבה וגילו 21-22 בישיבה, שלא שירת בצבא ולא יכול להיקלט בצבא, יוכל לצאת לעבודה מבלי שאיש ירדוף אותו - אבל המדינה תפסיק לשלם לישיבה עבור התלמיד הזה. התכנית שמתפרסמת היום היא זמנית, אבל הבסיסים שלה ככל הנראה ישולבו גם כאשר תאמץ הממשלה תכנית של ממש.