חשד: יהודים יידו בקבוק תבערה לעבר מונית פלסטינית

כוחות הביטחון חושדים שיהודים זרקו את הבקת"ב לעבר המונית הפלסטינית אמש סמוך להתנחלות בת עין שבגוש עציון. ששת בני המשפחה הפלסטינית נפצעו אתמול ופונו לקבלת טיפול רפואי בביה"ח "הדסה עין כרם" בירושלים. כוחות הביטחון עדיין עורכים סריקות אחר חשודים בביצוע המעשה. מפקד איו"ש: "אירוע חמור שיכול לסכן היציבות"

כוחות הביטחון עדיין עורכים סריקות אחר החשודים בזריקת בקבוק התבערה לעבור מונית פלסטינית אתמול בשעות הצהריים - מה שגרם לפציעתם של שישה פלסטינים. החשד העיקרי הוא שבקבוק התבערה נזרק על ידי יהודים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד אוגדת יהודה ושומרון תת-אלוף חגי מרדכי, הורה אמש על תגבור הכוחות בצירים מרכזיים ביהודה ושומרון בעקבות התקרית. הוא הדגיש את החשיבות במיצוי מהיר של החקירה של מנת להביא לדין את האחראים. "מדובר באירוע חמור שיש בו פוטנציאל לסכן את היציבות הביטחונית באזור", אמר תת-אלוף מרדכי.

שני צוותי כיבוי אש הוזעקו אמש למקום לאחר שהתקבל דיווח על מכונית שעולה באש. הכוחות השתלטו במהרה על האש ובמקביל, כוחות הצלה פינו את ששת הנוסעים שנפגעו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. מצבם של שניים מהפצועים מוגדר בינוני-קשה והיתר במצב קל-בינוני. ארבעה מהפצועים הם בני משפחה אחת.

מחקירה ראשונית של כוחות הביטחון שהגיעו למקום עולה, כי בקבוק תבערה שהושלך לעבר המונית גרם לה להתהפך ולעלות באש. במקום נמצאו מספר ראיות שנבדקות בשלב זה. בשעה זו נערכות סריקות אחר האחראים למעשה. "כל כיווני החקירה נבדקים בהקשר לזריקת בקבוק התבערה", נמסראתמול בהודעת המשטרה.