הסדרי טיעון בפרשת ההתעללות ב"כפיר": ייכנסו לכלא ויורדו בדרגה

הפרקליטות הצבאית הגיעה להסדר טיעון עם שניים מלוחמי חטיבת כפיר, שהכו חייל מהפלוגה שלהם. על פי ההסכם, הם ייכנסו ל-58 ימי מאסר, יירשם להם רישום פלילי מופחת והם יורדו לדרגת רב"ט. שאר הלוחמים טרם אישרו הסדר כלשהו. החייל שהוכה שוחרר לפני מספר ימים לביתו מבית החולים

הגיעו להסדר טיעון, לוחמי כפיר (חדשות 2)

פרשת ההתעללות בחטיבת כפיר: שניים מהלוחמים בחטיבת כפיר שהכו לוחם מפלוגתם, הסכימו להסדר הטיעון עם הפרקליטות הצבאית. על פי ההסכם, יורדו שני הלוחמים לדרגת רב"ט, ייכנסו ל-58 ימי מאסר בכלא וכן יירשם להם רישום פלילי מופחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שאר הנאשמים בפרשה טרם הביעו את הסכמתם להסדר הטיעון, ועדיין מתלבטים באשר אליו. גורמים המעורים בפרשה סיפרו יתר החיילים עדיין טוענים שלא עשו דבר - ולכן חלקם מאמינים כי ינוקו מכל אשם. מנגד, בצה"ל מדגישים כי מתכוונים לטפל בהם בחומרה, ולכן ההערכה שרובם יחתמו על הסדרי טיעון בקרוב.

במקביל, רב"ט סהר מזרחי כשנפצע כתוצאה מההתעללות חזר לביתו, ובצה"ל בוחנים בימים אלה את המשך שירותו. אמו הביעה חשש שיחזור ליחידה בה שירת: "היה לו קרע בטחול שהתאחה, אבל אסור לו לעסוק בשום פעילות ספורטיבית במשך שלושה חודשים. הוא קיבל גימלים לשלושה שבועות, ואחר כך הוא צפוי לחזור ליחידה אבל רק מפקד היחידה יחליט על כך". לדבריה, "שלושה חודשים זה הרבה זמן ובגלל הפציעה הקשה, אני לא יודעת אם הוא יוכל לחזור לשירות מלא".