חיילים הפקירו עמדת שמירה במאחז ביו"ש

צרות בבסיס התובלה טירה: 3 נגדים וקצין המשרתים בבסיס נשלחו למשימת אבטחה במאחז מגרון ונטשו עמדת שמירה, ככל הנראה כדי לשתות אלכוהול. הם רותקו ל-28 יום ונקנסו. באותו שבוע נגנב רובה M-16 מהבסיס ו-80 אלף שקל מהשק"ם. דובר צה"ל: האירועים נחקרים

צרות בבסיס. אילוסטרציה (AP)

הפקירו שמירה: ארבעה חיילים נידונו ל-28 ימי ריתוק לאחר שעזבו את עמדת השמירה בה הוצבו במאחז מגרון, באזור רמאללה, ועל פי כמה עדויות הלכו לשתות אלכוהול. הארבעה משרתים בבסיס תובלה בטירה, סמוך לחיפה, ומלבד המקרה החמור שלהם התגלו לאחרונה מקרים נוספים של גניבת נשק וגניבת כסף מהשק"ם באותו בסיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארבעה - שלושה נגדים וקצין בקבע - נשלחו לבצע שמירות במאחז מגרון, מזרחית לרמאללה, אך החליטו לנטוש את עמדת השמירה והותירו אותה ללא כל אבטחה. לפי אחת מהעדויות, הם הלכו לשתות אלכוהול ולאחר שנתפסו כשהם מפקירים את העמדה, נמצא ברשותם ככל הנראה משקה אלכוהולי. 

המקרה החמור התגלה לאחר שבמאחז נערכה ביקורת פתע של צה"ל, שנועדה לבדוק את רמת האבטחה במקום. מפקד בסיס טירה העמיד לדין את אנשי הקבע, שפט כל אחד מהם ל-28 ימי ריתוק בבסיס וקנס אותם.

הנשק נגנב - המצלמות לא פעלו

אך כאן לא נגמרו הצרות בבסיס התובלה בטירה. באותו שבוע נעלם משטח המחנה רובה סער מסוג M-16. המשטרה הצבאית החלה בחקירת האירוע, אך אז התברר כי בניגוד לנהלים מצלמות האבטחה לא פעלו. מהחקירה עלה כי רכב האבטחה של הבסיס ראה ג'יפ חשוד ביום בו התרחשה הגניבה, אך לא הצליח לזהות את נוסעי הרכב או את מספר לוחית הרישוי.

במקרה אחר באותו בסיס נגנב מהשק"ם סכום של כ-80 אלף שקלים, ונבדק חשד לאי סדרים כספיים שבוצעו בניהול הקנטינה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה להפקרת עמדת השמירה במאחז כי "האירוע תוחקר על ידי מפקד הבסיס, הקצין ושלושת הנגדים נשפטו ונידונו ל-28 ימי ריתוק. על החיילים שעזבו את עמדת השמירה הוטל גם קנס כספי". 

על מקרי הגניבות אמרו בדובר צה"ל: "הנושאים נמצאים בחקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית".