חילופי אש בדרום רצועת עזה‎, מפקד בכיר בחמאס נהרג

מחבלים פתחו באש צלפים לעבר כוח שעסק באבטחת עבודות בגדר הביטחון. צה"ל הגיב בירי טנק ובתקיפה של חיל האוויר. גורמים בחמאס אומרים כי בתקיפה נהרג מפקד ביחידת התצפיות ונפצעו שלושה נוספים‎

שוב התחממות בגזרת עזה: חמישה ימים לאחר ירי הרקטה לעבר ישראל ותקיפת צה"ל בתגובה, אש צלפים נפתחה הבוקר (רביעי) לעבר כוח שעסק בעבודות סמוך לגדר הביטחון בדרום הרצועה. צה"ל השיב בירי טנקים ובתקיפה אווירית ברצועה. הפלסטינים מדווחים על הרוג אחד - מפקד בכיר בחמאס - ועל שלושה פצועים בחילופי האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 11:00 פתחו מחבלים בירי מדוייק לעבר כוח צה"ל שאיבטח עבודות תחזוקה שהתבצעו בגדר הביטחון. מדובר צה"ל נמסר כי "בתגובה לאש שנפתחה לעבר כוחותינו מזרחית לגדר בדרום רצועת עזה, צה"ל ביצע תקיפות מיידיות לעבר יעדים רלוונטיים". התקיפה בוצעה הן מהאוויר והן באמצעות טנק.

החקלאים ביישובי המועצה האזורית אשכול קיבלו הנחיה מהצבא להפסיק את כל העבודות סמוך לגדר המערכת. בעקבות התקרית נסגרו לתנועה צירים בעוטף עזה  - הפנייה שמאלה מצומת גמא לקיבוץ עין השלושה וכיסופים, והכביש המוביל לבית הספר מצומת מעון.

המפקד של חמאס שנהרג

מפקד בכיר בחמאס נהרג

גורמים בחמאס אמרו כי ההרוג בתקיפת חיל האוויר הוא תייסיר סמירי, מפקד יחידת התצפיות באזור מזרח חאן יונס.  כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי במסגרת חילופי האש באזור, טנק של צה"ל ירה פגזים לשטח הרצועה.

בשבוע שעבר נורתה רקטה משטח רצועת עזה לעבר שטח מועצת אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בתגובה, תקף צה"ל מפעל לייצור בטון בעזה, ששימש את חמאס לפעולות שיקום המנהרות ברצועה. התקיפה הגיעה על רקע מידע שלפיו חמאס חזר לשקם את המנהרות ההתקפיות שצה"ל הרס במהלך מבצע "צוק איתן" בקיץ.

כוחות צה"ל השיבו בירי (רויטרס)

מדובר צה"ל נמסר כי המטרות שהותקפו שימשו את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור, וכי זוהתה פגיעה מדויקת. על פי הפלסטינים, לא היו נפגעים בתקיפה. "תקיפת חיל האוויר ברצועת עזה של מפעל לייצור בטון המיועד לשיקום מנהרות בעקבות הירי אתמול לשטח ישראל היא מסר חד משמעי לחמאס שלא נסבול חזרה לשגרת 'טפטופי' ירי לעבר אזרחינו", אמר שר הביטחון משה יעלון לאחר התקיפה.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להתחממות בגבול עזה. "ביטחון ישראל קודם לכל ואני לא אעבור לסדר היום אפילו על ירי של רקטה אחת", אמר נתניהו בהדלקת נרות עם חיילים. "לכן חיל האוויר הגיב בתגובה לירי בהשמדת מפעל בטון ששימש לשיקום מנהרות שנפגעו במבצע צוק איתן. החמאס יישא באחריות לכל הסלמה שתהיה. אנחנו נשמור על ביטחון ישראל".