אורן: "גם עיכוב שווה תקיפה באירן"

פטפטת גרעינית: שגריר ישראל בוושינגטון מייקל אורן ענה אמש להתבטאויות האמריקניות האחרונות בסוגיית התקיפה באירן וטען – "שנה, שנתיים הן הרבה זמן במזרח התיכון. הגיע הזמן להכריע". במקביל, גם האלוף במיל' עוזי דיין, ששמו הוזכר כמועמד לתפקיד השר להגנת העורף התייחס לעניין, וטען שנתניהו וברק טרם החליטו לתקוף

"הגיע הזמן להכריע", אורן (רויטרס)

התבטאויות הבכירים בסוגיית הגרעין האירני נמשכות, והפעם היו אלה שגריר ישראל בוושינגטון מייקל אורן והאלוף במיל' עוזי דיין, שמבהירים כי אפשרות של תקיפה ישראלית עדיין לא ירדה מהפרק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לרשת MSNBC האמריקנית, התייחס אורן לאזהרות של בכירים אמריקנים, לפיהן תקיפה באיראן תשיג רק עיכוב בתכנית הגרעין של משטר האייתולות. "שנה, שנתיים, שלוש או ארבע הן זמן ארוך במזרח התיכון", הסביר אורן, "הגענו לצומת קריטי שבו יש לקבל הכרעות חשובות".

בריאיון אחר, לתכנית רדיו אמריקנית, חשף אורן שאירן ניסתה לפוצץ גם את שגרירות ישראל בוושינגטון, כחלק ממזימת ההתנקשות בשגריר סעודיה בארצות הברית.

"הם ניסו לפוצץ מסעדה לא רחוק מכאן, במרכז וושינגטון. והם גם תכננו לפוצץ את שגרירות ישראל, את השגרירות שלי פה בעיר. אנחנו לא מדברים על זה לעתים קרובות אבל זה בוודאי היה חלק מהתכנית", אמר אורן, שסירב לחשוף ממי קיבל את המידע על כוונת האירנים, אך הודה שאנשי השגרירות קיבלו אותו בזמן אמת.

במקביל, עוזי דיין, ששמו עלה כמועמד לתפקיד השר להגנת העורף, אמר לעיתון ניו-יורק טיימס שבשיחותיו עם ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק סיפרו לו השניים כי "טרם התקבלה החלטה לתקוף באיראן".

דיין הוסיף כי "עדיין קיים חלון הזדמנויות שבו ניתן לשכנע את איראן לוותר על המרוץ לנשק גרעיני באמצעות החרפת הסנקציות נגדה".