בניגוד להסכם השלום: מצרים הפעילה טנקים ומטוסים בסיני

בעקבות ההתחממות בסיני צבא מצרים העביר כוחות משוריינים ומטוסי קרב לאזור אל -עריש בניגוד להסכמי קמפ דיוויד וללא ידיעת ישראל. הדיווח התקבל בישראל רק לאחר פעילות הכוחות. בישראל הוחלט לפי שעה שלא להגיב לעת עתה לפעולה החד צדדית, למרות החשש מהצטברות כוחות גדולים של אחד הצבאות החזקים במזרח התיכון

מצרים הכניסה כוחות בניגוד להסכם השלום (AP)

פועלים ללא תיאום: צבא מצרים הפעיל לאחרונה טנקים, מטוסים ומסוקי קרב באזורים נרחבים בחצי האי סיני מבלי להודיע מראש לישראל כפי הנדרש לפי הסכמי השלום, כך פרסם הבוקר עיתון "הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות התחממות האזור בשבועות האחרונים ולאחר הפיגוע בסיני בו נהרגו 16 חיילים מצריים, הזרים הצבא כוחות רבים לאזור אל-עריש. חלק מהכוחות הועברו לסיני על פי הסכמה ביטחונית בין ישראל לבין מערכת הביטחון המצרית. אך לאחרונה נודע כי חלק מהכוחות הועברו לחצי האי מבלי לקבל מראש את הסכמתה של ישראל והדברים נודעו רק לאחר מעשה.

גורמים במערכת הביטחון בישראל סירבו להתייחס לעניין, אך עם זאת ציינו כי התיאום הביטחוני בין שתי המדינות חיובי וקיים שיח בין הצדדים.
על פי הסכמי קמפ דיוויד, אל אזורים מסוימים בסיני אסור להכניס טנקים ושימוש במטוסי ומסוקי קרב אך אושר בדיעבד על ידי הקבינט הישראלי.

בישראל הוחלט שלא להגיב לפי שעה לפעולה החד צדדית, אך עם זאת, קיים חשש כי הדבר עלול להיות מקור לבעיה בעתיד נוכח התבססותו של משטר המוסלמים במצרים.