מתכוננים לאירן? חניוני ת"א ישמשו כמקלטים

עיריית תל אביב אישרה היום תכנית במסגרתה ישמשו עשרות חניונים תת-קרקעיים כמקלטי ענק בשעת חירום. על פי העירייה, יוכלו 800 אלף בני אדם לשהות בהם בעת מתקפת טילים

בשגרה חניון, בחירום מקלט (חדשות 2)

בצל הדיווחים הגוברים על אפשרות של תקיפה ישראלית באירן וכחלק מהגברת מוכנות העורף בשעת חירום, אישרה עיריית תל אביב תכנית במסגרתה יהפכו 850 אלף מ"ר של חניונים למקלטי ענק. בעירייה אומרים כי בעקבות אישור התכנית, יוכלו כ-800 אלף בני אדם לשהות בהם בעת מתקפת טילים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין החניונים שנכללים בתכנית: חניון התחנה המרכזית הישנה, חניון מרכז עזריאלי, מגדלי אביב, מגדל דיסקונט והחניונים של מספר בתי מלון באזור החוף ובאזור מרכז העיר.

במקביל, ממשיכה הממשלה בדיונים על תקציב הביטחון. מוקדם יותר התייחס לנושא העורף השר היוצא מתן וילנאי שאמר: "אנחנו בפיגור מבחינת מוכנות העורף מאז הקמתה של המדינה. נדרשת השקעה של עשרות מיליארדים, אבל אני לא בטוח שזה יאושר.

בנוגע לוויכוחים ההולכים וגוברים בין פקידי האוצר לאנשי משרד הביטחון על גובה התקציב, בחר נגיד בנק ישראל סטנלי פישר לעמוד דווקא לצדם של אנשי מערכת הביטחון. "שטייניץ, אתה לא תאהב את זה, אבל מערכת הביטחון עומדת בהתחייבויותיה ועומדת במתווה ברודט". במקביל הבהיר בנק ישראל כי פישר לא התייחס לתכנית ההתייעלות בצה"ל.