ארה"ב: ישראל לא יכולה לעצור את אירן

בעוד הדיון על תקיפה אפשרית באירן נמשך, מבהיר ראש המטות המשולבים של ארה"ב כי ישראל לא מסוגלת לבצע פעולה כזו לבדה. במידה שתעשה זאת, טוען דמפסי, הדבר יגרום לעיכוב בלבד ולא לעצירה מוחלטת של תכנית הגרעין

אש המטות המשולבים של צבא ארה"ב גנרל מרטין דמפסי מעביר הערב מסר ברור לבכירים בישראל לאור הדיונים האחרונים והדיווחים בתקשורת על אפשרות של תקיפה ישראלית של מתקני הגרעין באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל יכולה לעכב, אבל לא להרוס את תוכנית הגרעין של אירן", אמר דמפסי. "מבחינה צבאית, ההערכה שלי לא השתנתה וברצוני להבהיר שאיני מכיר את התכניות שלהם".

דמפסי הבהיר שדבריו מבוססים על המידע שקיים בידיו על היכולות הישראליות, אבל הדגיש קיימת אפשרות שאינו מודע לכל היכולות של צה"ל. "אני חושב שזו הוגן לומר שהם יכולים לעכב אבל לא להרוס את היכולת הגרעינית של אירן", אמר.

דמפסי אמר את הדברים בתדרוך עיתונאים שערך הערב יחד עם שר ההגנה של ארה"ב לאון פאנטה, שדחה מצדו את האפשרות שישראל טרם החליטה אם לתקוף. "הם מדינה עצמאית וריבונית ובסופו של דבר הם יקבלו החלטות בהתאם למה שנכון לאינטרס הביטחוני-לאומי שלהם. אבל איני חושב שהם כבר קיבלו החלטה", אמר פאנטה.