תינוק נולד מזרע מוברח של איש חמאס

לאסירים הביטחוניים שכלואים בישראל אין זכויות התייחדות, אבל אשתו של איש חמאס שהיה שותף לרצח ישראלים בפיגוע בשוק מחנה יהודה, ילדה אתמול תינוק בשכם. משפחתו טוענת בתוקף שהצליחה להבריח דגימת זרע שלו אל מחוץ לכלא וכך נכנסה האישה להיריון

הכל בידי שמיים, זו הסיסמה העיקרית של חדר היולדות בה מאושפזת דלאל א-זיבן, אשתו של אסיר חמאס עמאר א-זיבן. לטענתם, לאחר ניסיונות כושלים הצליח עמאר להבריח דגימת זרע אל מחוץ לכלא וכך להפרות את אשתו - זאת מכיוון שלאסירים ביטחוניים אין ביקורי התייחדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אלוהים כל יכול ואנו בוטחים בו", אמרו בני המשפחה הנרגשים, שלא היו מוכנים לפרט כיצד הצליח המבצע המורכב. בנוסף, דחו בני המשפחה את הטענות לפיהן גבר אחר הוא אביו הביולוגי של התינוק. "הדת אוסרת עלינו לקחת זרע מגבר אחר", מסבירה אמו של עמאר, שיושב מזה 15 שנים בכלא הישראלי על חלקו בביצוע הפיגוע בשוק מחנה יהודה.

גם בבית החולים בשכם אישרו כי האב, הוא לא אחר מאסיר חמאס. "אי אפשר לבצע הפריה אלא אם מביאים עדים ממשפחת הגבר וממשפחת האישה", אמר מנהל בית החולים הערבי בשכם, מוחמד קבלאן.

שמו של התינוק אגב, הוא מוהנד - ובחירה זו אינה מקרית. מוהנד טאהר היה חברו הטוב של א-זיבן, והוא חוסל בידי שייטת 13 במהלך מבצע בשכם.