אירן דוחה איומי ישראל: סיכוי קלוש לתקיפה

משרד החוץ בטהרן התייחס בביטול להצהרות הלוחמניות של ההנהגה בישראל. "אפילו בתוך השלטון יש מתנגדים לתקיפה, כי הם יודעים שיסבלו קשות מהתוצאות". שר ההגנה האירני: "לישראל אין יכולת להתמודד עם העוצמות שלנו"

אירן מבטלת היום את האיומים הנשמעים מירושלים בדבר תקיפת מתקני הגרעין, ומדגישה שאפילו גורמים רשמיים בישראל טוענים שמתקפה כזו היא מעשה "טיפשי" שיגרור "תוצאות מאוד קשות".

"על פי החישובים שלנו, אנחנו לא מתייחסים לטענות האלה (תקיפה ישראלית) ברצינות, כי אנו סבורים שהן חלולות וחסרות בסיס", אמר דובר משרד החוץ האירני ראמין מהמפרסאט במסיבת עיתונאים.

הוא הוסיף: "אפילו שכמה גורמים רשמיים במשטר הלא לגיטימי (ממשלת ישראל) רוצים להוציא לפועל כאלה מעשים טיפשיים, יש כאלה שלא יתנו לזה להתרחש, כי הם יודעים שהם יסבלו את התוצאות המאוד חמורות של מעשה כזה".

שר ההגנה האירני: "מנהיגי ישראל חלשים"

גם שר ההגנה האירני, הגנרל אחמד וואחידי, התייחס לאפשרות של תקיפה ישראלית. "לישראל אין ללא שום צל של ספק את היכולות להתמודד עם כוחה של אירן וכוח הרצון שלה", הוא אמר לסוכנות הידיעות האירנית ISNA. שר ההגנה התגרה ואמר שהאיום הישראלי הוא בעצם "סימן לחולשת מנהיגיה חסרי המוח".

סוכנות הידיעות הצרפתית AFP טוענת שהממשל האירני מגיב היום לדברים שאמרו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק בימים האחרונים, בהם רמזו כי ישראל שוקלת ברצינות מתקפה נגד אירן.

"אנו נחושים למנוע מאירן חימוש גרעיני, כרגע כל האפשרויות נמצאות על השולחן - כשאנו אומרים את הדברים האלה , אנו מתכוונים להם", צוטט ברק בסוכנות הידיעות.

על רקע ההתבטאויות האחרונות של הבכירים הישראלים, ארצות הברית מגבירה את הנוכחות ואת הדיאלוג עם ההנהגה בירושלים. "אנו ממשיכים להאמין שיש עוד מקום לדיפלומטיה", הבהיר השבוע דובר הבית הלבן ג'יי קרני.