חברי הלוחמים שבילו עם זונות בזמן תרגיל צבאי: "זה לא פשע"

ביום שאחרי החלטת מפקד שייטת 3 בחיל הים לשלוח ל-15 יום בכלא את ארבעת הלוחמים שבילו עם זונות במהלך אימון ביוון, יוצאים חבריהם להגנתם. "הם לא פשעו ולא עשו זובור, בסך הכל קצת כייפו", הדגישו. גורם צבאי: "אירוע מביש מאוד"

תרגיל חיל הים ביוון (דובר צה"ל)

"הם עובדים קשה, הם בסך הכל עשו כיף ולא פשעו" - כך אומרים חבריהם לספינה של ארבעת לוחמי חיל הים, שנידונו אתמול ל-15 ימי מחבוש לאחר שבילו עם זונות במהלך תרגיל עם חיל הים היווני בפיראוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש החליט מפקד שייטת 3 של חיל הים להעניש את הלוחמים. מפקד הספינה, קצין דרגת סגן-אלוף, יזכה להערה פיקודית. "הם לא שתו, הם לא הכו, לא עשו זובור, אבל זה מה שעושים להם. לא מגיע להם מחבוש, כנראה רוצים לדכא אותנו והתחושה בספינה עכשיו רעה", אמרו חבריהם של הלוחמים שסיפרו כי מדובר בחיילים טובים שלא היו על מדים כשיצאו לבלות.

המקרה התגלה בעקבות עדויות של לוחמים על הספינה, ובצה"ל הדגישו כי הם מגנים אירועים מסוג זה. "האירוע הזה מביש מאוד ומזל שזה הסתיים ככה, כי אי אפשר היה לדעת לאן החיילים היו יכולים להיגרר", אמר גורם צבאי.

מדובר צה"ל נמסר כי "בעקבות אירוע חמור שבו פעלו ארבעה מחיילי חיל הים בניגוד לפקודות ולנורמות המצופות מחייל בצה"ל, נשפטו הערב החיילים על ידי מפקד הפלגה ל-15 ימי מחבוש בפועל. צה"ל מוקיע התנהגות פסולה זו".