חדש בצה"ל: קבוצות ריצה לאנשי מילואים

בצה"ל החליטו לאחרונה להשיק קבוצות ריצה לאנשי מילואים, זאת כחלק מהרצון שהם ישמרו על כושר גם ביום-יום ולא רק באימון. הקבוצות ייפתחו בשישה מוקדים ברחבי הארץ ויכללו אימון ריצה כל יום שישי. בנוסף יוקמו גם קבוצות ריצה לאנשי הקבע ובני ובנות זוגם

קבוצת ריצה צה"לית, ארכיון (דובר צה"ל)

חיילי המילואים מגיעים פעם בתקופה ארוכה לאימון בצבא, ובצה"ל חוששים כי הם לא שומרים על כושר. לאחרונה הוחלט בזרוע היבשה להשיק קבוצות ריצה חדשות לאנשי מילואים מדי יום שישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההרשמה תיפתח ביום ראשון והקבוצות יתקיימו בשש שלוחות: נהריה, חיפה, תל אביב, אשדוד, מודיעין ובאר שבע. הפעילות תהיה בת 60 דקות והיא תכלול ריצה משותפת ובניית תכנית אימון. "אנו ניצור רצף כדי שאנשי המילואים ישמרו על כשירות", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט ראש ענף אורחות חיים בצה"ל, סגן-אלוף שירלי סובל.

הקבוצות ייפתחו תחילה לקציני חי"ר מדרגת מפקד המחלקה מעלה ובצה"ל מקווים בעתיד להרחיב את הפעילות. "היופי של הקבוצה זה שהיא תהיה בפריסה ארצית, מווינגייט ועד אזור המגורים של הקצינים מהצפון ועד הדרום", הוסיפה סגן-אלוף סובל.

במקביל, בצה"ל החליטו לשלב בקבוצות אלה גם אנשי קבע שיגיעו להתאמן עם בני ובנות זוגם. "הדגש הוא על אורח חיים בריא והיעד הוא ריצה של 10 ק"מ, אנו הולכים לשלב פעילות גופנית", הדגישה סגן-אלוף סובול. הקבוצות יתקיימו לאורך כל השנה ובצה"ל הבינו את החשיבות בשילוב בני המשפחה. "ההשפעה תהיה תרבותית על כל המשפחה, ולכן אנו משלבים את בני הזוג ובנות הזוג של הקצינים והקצינות בקבע".