חיל הים חילץ משפחה ישראלית ביאכטה מול לבנון

שישה נוסעים ישראלים שהפליגו בספינה אזרחית שיצאה מנמל חיפה ועשתה את דרכה לעבר נמל לרנקה שבקפריסין, נקלעו למצוקה כשכלי השיט שלהם החל לפתע לשקוע מול חופי לבנון. חיילי חיל הים שהגיעו לספינה, הצליחו לסייע למשפחה ולחלצם

חילצו משפחה מול חופי לבנון (רויטרס)

כמעט אסון סמוך לחופי לבנון: ספינה פרטית שעל סיפונה הייתה משפחה ישראלית - החלה לטבוע אמש מול חופי המדינה. ספינת חיל הים שהוקפצה לאזור הצליחה לחלץ אותם בשלום ולהחזירם לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש אמש, אז התקבלה קריאת מצוקה מיאכטה אזרחית שעשתה את דרכה מכיוון נמל חיפה לנמל לרנקה שבקפריסין. מתברר, כי  על סיפונה של הספינה הייתה משפחה ישראלית עם שלושה ילדים. באמצע הדרך התגלתה בספינה תקלה - ומים החלו לחדור לסיפונה. קברניט היאכטה דיווח על כך במהירות, ועם קבלת ההודעה יצא לכיוונה כוח של שייטת ספינות הטילים.

"האירוע כמעט והסתיים באופן לא נעים", סיפר סא"ל א', סגן מפקד שייטת הסטי"ל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מדיווחים שהגיעו אלינו - המשפחה הייתה קצת לחוצה, אבל במצב טוב בסך הכל", הוסיף. הקצין אף סיפר כי אירועים כגון זה קורים כמה פעמים בשנה.

הרמטכ"ל ומפקד חיל הים, שקיבלו את ההודעה על האירוע - אישרו לחייליהם לצאת לדרך. כשהגיעו חיילי אח"י "רומח" אל הספינה האזרחית, החלו בהענקת סיוע לנוסעים שעל סיפונה - ופעלו להחזירם לנמל חיפה. לנוסעים שלום.