"לעגו על שכר אנשי הקבע בלי סיבה"

דוח הממונה על השכר הציג נתונים שהכעיסו גורמים בצה"ל. מהדוח עולה כי כרבע מאנשי הקבע בצה"ל נזקקו להשלמה הכנסה בשנה שעברה. "היינו עדים למתקפה על אנשי הקבע, לעגו לנו בתכניות בידור והציגו אותנו כמרוויחים משכורות מנופחות, והנה מתפרסמים הנתונים האמיתיים", אמר גורם צבאי

אילוסטרציה (חדשות 2)

טבלת דירוג השכר במגזר הציבורי הציגה היום (שלישי) נתונים על שכר גבוה בקרב בכירי צה"ל, ובראשם הרמטכ"ל שמרוויח מדי חודש יותר מ-80 אלף שקלים. אלא שהדוח שפורסם מצביע גם על נתונים אחרים שמדאיגים ומכעיסים גורמים בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דוח הממונה על השכר לשנת 2013, משכורתם של אנשי הקבע נשחקה ב-0.23% ביחס לשנה הקודמת, בעוד שבמשכורתם של גופים ביטחוניים אחרים נרשמה עלייה. השכר הממוצע בצה"ל הוא 12,975 והוא נמוך מהמקבילים בקרב שירותי הביטחון.

הנתונים מראים גם שקרוב למחצית מהמשרתים בצה"ל בשירות קבע הרוויחו פחות מהשכר הממוצע במשק. כ-25% מהם אף נזקקו להשלמת הכנסה בשנת 2013 ושכרם הממוצע עמד על 6,222 שקלים בחודש.

סדרן ונתב בנמל מרוויחים יותר מאלוף בצה"ל

"בשנה האחרונה היינו עדים למתקפה על אנשי הקבע שעושים ימים כלילות למען ביטחון המדינה, לעגו לנו בתכניות בידור והציגו אותנו כמרוויחים משכורות מנופחות, והנה מתפרסמים הנתונים האמיתיים", אמר גורם צבאי בעקבות פרסום הדוח. "עצוב לראות כי רבע מאנשי הקבע נזקקים להשלמת הכנסה וכמעט חצי מהם מרוויחים מתחת לשכר הממוצע במשק".

"אנשי הקבע עובדים קשה, בתנאים שאין להם אח ורע לתפקידים ולמקצועות אחרים שהוצגו בדוח בהרבה מאוד בחינות, ומשכורותיהם רחוקות מאוד מכפי שהוצגו לציבור השנה", הוסיף הגורם. "אלו אנשים שעושים את עבודתם מתוך שליחות, ואני מקווה כי הדוח הזה ישפוך אור על עשייתם החשובה".

מדוח הממונה על השכר לשנת 2013 עולה כי אלוף בצה"ל מרוויח משכורת ברוטו על סך 60,410 שקלים, בעוד סדרן רב תכליתי בנמל מרוויח יותר ממנו - 66,697 שקלים. נתב בנמל מרוויח 75,683 שקלים.

דוגמה נוספת להשוואה היא בין תת אלוף בצה"ל, המרוויח משכורת ברוטו על סך 49,610 שקלים לחודש, ואילו מפקד משמרת או ראש מדור בחברת החשמל מרוויח 68,582 שקלים בחודש.