גורמים בירושלים דורשים מארה"ב: "הבטחה לתקיפה - עד יום הכיפורים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק דורשים מאובמה להצהיר בעצרת האו"ם שתיערך בערב יום הכיפורים, כי יבטיח לפעול באופן צבאי על מנת לעצור את תכניתה הגרעינית של אירן - כך פורסם ב"מעריב". על פי הדיווח, הדבר אמור להפיג את החשש מפני תקיפה ישראלית מוקדמת. בלשכת רה"מ סירבו להתייחס לנושא

יצהיר פומבית על תקיפה בעצרת האו"ם? ארכיו (AP)

אחרי הפרסומים הלוחמניים בדבר תקיפה אפשרית באירן, נשמעים בירושלים קולות מרוככים יותר האומרים כי ישראל תסתפק בהצהרה פומבית מצידה של ארה"ב - אם זו תינתן עד עצרת האו"ם שתיערך בערב יום הכיפורים, כפי שפורסם ב"מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום, ראש הממשלה ושר הביטחון מצפים מהנשיא אובמה שיבטיח מעל בימת עצרת האו"ם - שתיערך ב-25 בספטמבר - כי ארצו תפעל באופן צבאי על מנת לעצור את פרויקט הגרעין של אירן. בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו סירבו אמנם להתייחס לנושא, אך נודע כי גורמים בירושלים כבר החלו לתאם את המהלך מול הבית הלבן ושגרירת ארה"ב לאו"ם סוזן רייס.

 עוד דווח, כי לדברי פקיד בכיר בירושלים, אם אכן יאמר אובמה את שמצופה ממנו בישראל - יתרום הדבר להפגת החשש מפני תקיפה חד-צדדית ישראלית ברפובליקה האסלאמית לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב, שייערכו ב-6 בנובמבר.