הלם ב-8200: "החשוד בתקיפה המינית מופנם ושקט"

פרשת ההטרדה המינית הנרחבת ממשיכה לטלטל את יחידת העילית של אגף המודיעין. "החייל מוכר כשקט, מופנם ומסוגר" - כך מעידים ביחידה המסווגת. על פי החשד, החשוד נהג לסגור את הקורבנות בחדר, להצמיד אותן לקיר ולנגוע בגופן

פרטים נוספים נחשפים על פרשת ההטרדה המינית ביחידת המודיעין המובחרת 8200, שנחשפה לראשונה במהדורה המרכזית. הלילה נודע שהחייל שנחשד בתקיפה הסדרתית נמצא מזה כשבועיים בחקירה, כאשר התלונות עליו הגיעו ממספר חיילות - שלא ידעו האחת על חברתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא היה ידוע כחייל שקט ומופנם", סיפר גורם המכיר את החקירה. עוד נודע, שרק חיילת אחת פוצצה למעשה את הפרשה כאשר התלונה שהגישה הגיעה לקצינת השלישות של היחידה. אז, בעקבות בירור שנפתח התברר שמדובר בפרשה רחבת היקף - והוחלט לערב את המשטרה הצבאית החוקרת שפתחה בחקירה מעמיקה יותר.

כל החיילות מתארות בחקירתן את אותו דפוס פעולה - במדור בו הן נמצאות חייל המשרת איתן נהג לנעול את הדלתות - ואז לתקוף ולהטריד אותן מינית. בין היתר סיפרו כי החשוד נהג להצמיד אותן לקיר ולגעת בגופן. כל הפרשה עדיין נמצאת בחקירה, וקיים חשש שיתגלו עוד ועוד חיילות שנפלו גם הן קורבן. התפקידים ומיקום של המעורבים בפרשה מסווגים בשל רגישות היחידה בה הם משרתים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כל החיילות מקבלות ליווי כנדרש. החייל עדיין בחקירה, הנושא עדיין בטיפול של מצ"ח וכל הממצאים יועברו לחוות דעתו של הפרקליט הצבאי הראשי".