ארה"ב: "נגן על ישראל - אך לא בטוח שנצטרף לתקיפה באירן"

לאחר הפרסומים שבהם צוטטו גורמים בוושינגטון כאומרים כי אם ישראל תחליט לתקוף את מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית - נשמעים היום קולות מכיוון הממשל האמריקני, שמדגישים כי אין הדבר בטוח כלל - אך ארה"ב תגן על ישראל אם תידרש לכך

בישראל אמנם בונים על הצטרפות אוטומטית של ארצות הברית למתקפה לא מתואמת על אירן - אך קולות שנשמעים מכיוונו של ממשל אובמה אומרים אחרת. בהתבטאות חריגה טוענים גורמים בוושינגטון כי החלטה חד-צדדית של ישראל לתקוף באירן לא תגרור בהכרח הצטרפות אמריקנית לתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות הדיווחים המגיעים מאנשיו של אובמה, מציינים גורמים בוושינגטון כי אם תתקוף ישראל את הרפובליקה האסלאמית - היא תזכה להגנה מכיוונה של ארה"ב.

האמירות הללו באות לאחר שאתמול פורסם כי האיתותים בדבר הצטרפות אפשרית של הממשל האמריקני למהלך ישראלי, הגיעו מסביבתם של הנשיא ברק אובמה והמועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני, הצפויים להתמודד זה מול זה בבחירות הקרובות.

על פי הדיווחים, המסרים הועברו הן מיועציו הפוליטיים של רומני, והן מפקידי ממשל הנחשבים למקורבים לנשיא אובמה.

רוסיה מאיימת לפגוע בקשרים עם ארה"ב

מוקדם יותר פורסם כי הסנקציות שתופסות תאוצה נגד אירן מאיימות לפגוע ביחסי ארה"ב-רוסיה. לאחר שבתחילת החודש החריף נשיא ארה"ב ברק אובמה את הסנקציות הכלכליות על הרפובליקה האסלאמית, נשמעו היום קולות בקרמלין המאיימים לפגוע בקשרים עם ארה"ב - זאת לאחר שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין התארח אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני מספר שבועות.

על פי האמירה הזו מכיוונה של רוסיה -  נתניהו לא הצליח לשכנע את נשיא רוסיה בדבר נחיצות החרפת העיצומים הכלכליים על אירן.