החייל שעבר כריתת מעי: "רק כשההורים לוחצים - צה"ל מקשיב"

במשך שנה עבר חייל מהצפון בין עשרות רופאים צבאיים כשהוא סובל מכאבים עזים בבטנו. רק לאחר שאמו לחצה, הוא אושפז בסופו של דבר בבית החולים בצפת שם גילו שהוא סובל ממחלה במעיים. "אמרו לי שאני לא בסדר", מספר איתן היינסברגן וממליץ לחיילים: "מציע לכל חייל שחש ברע לעמוד על שלו"

איתן היינסברגן, חייל תושב הצפון, נפל לטענתו קורבן למערכת הרפואה הצבאית. במשך כשנה התלונן היינסברגן על כאבים חזקים בבטנו, ולאחר שהתעלמו מכך הרופאים במשך כשנה נאלץ לפני שלושה שבועות לעבור ניתוח לכריתת המעי הגס ושחזור מערכת הרקטום. בריאיון לתכנית "שש" הוא פונה לחיילים: "מציע לכל חייל שחש ברע לעמוד על שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כבר כשהייתי בטירונות הזעיקו חובש שהגיע לחדר האוכל", משחזר היינסברגן, "הרגשתי דקירות של סכין בבטן וחוסר יכולת לתפקד. משם, עברתי בין עשרות רופאים שלא התייחסו לטענות שלי ושלחו אותי עם אקמולים ומשככי כאבים". היינסברגן סיפר כי בשלב מסוים רופאת היחידה אף הציעה לו ללכת לבקר אצל קב"ן, לאחר שאמרה ש"משהו לא בסדר איתי".

מי שהביאה לתפנית בסיפורו של החייל, היא אמו. "היא ראתה דם בשירותים ואז במהלך אשפוז בבית החולים זיו בצפת גילו את המחלה שיש לי במעיים והחליטו לבצע את הניתוח", ציין. "אני מציע לכל חייל שחש ברע לעמוד על שלו ולערב את הוריו, רק ככה מתייחסים לתלונות שלנו", הזהיר את החיילים.

היום, החייל שהתגייס באוקטובר האחרון עם פרופיל 94, עדיין נכנס ויוצא מבתי חולים. היינסברגן, שאולץ לחתום על טופס שחרור, סיפר כי "זרקו אותו". לדבריו, "לא זכיתי ליחס מצד מפקדיי או חבריי לגדוד בו שירתתי. הם לא הביעו התעניינות במצבי, למרות ההליך הרפואי הקשה שאני ממשיך לעבור בשל רשלנות של ממש מצד הצבא".

פרקליטו של היינסברגן, עו"ד עמיר מלצר, הוסיף כי הוא הגיש תביעה להכיר בו כנכה צה"ל, והוסיף כי שלושה שבועות לאחר הניתוח אף גורם מהצבא לא יצר קשר עם החייל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: הנושא נמצא בבדיקת נציב קבילות חיילים ולכן איננו יכולים להגיב.