צפו: גנבי המתכות פועלים תחת אש

כבר לפני שנתיים נחשפה הפרשה של כנופיות הגנבים הבדואים הנכנסים לשטחי אש של צה"ל ולא חוששים לגנוב כלי נשק ואפילו ג'יפ מידי החיילים. על חיילי מילואים שרואים את הגנבים מול העיניים נאסר להגיב, והם בעיקר חיים בתחושה שלאף אחד לא באמת אכפת. צפו בתיעוד הגניבה שאירעה רק בשבוע שעבר

גניבת מתכות תחת אש - כך זה נראה: תיעוד מהשבוע שעבר שהגיע לידי חדשות 2, מראה כיצד כנופיית גנבי מתכות בדואים, רכובים על טרקטורונים וג'יפים, שועטים לתוך שטח אש בזמן תרגיל חי"ר גדודי באש חיה, בבסיס נטוש סמוך לצאלים. החיילים שזיהו את ניסיון הגניבה, הפסיקו מיד את התרגיל והתחילו במרדף אחר הגנבים שנמלטו מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שנתיים חשפנו את התופעה המדאיגה של גנבים מהיישובים הבדואים בנגב הרכובים על טרקטורונים ומסכנים את עצמם ואת חיילי צה"ל, כשהם גונבים מתכות, ברזל, כלי נשק וציוד צה"לי, במהלך תרגילים בדרום.

מסכנים את החיילים ואת עצמם (חדשות 2)

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה הגישה במהלך השנים האחרונות כתבי אישום כנגד אלו שנעצרו בחשד לכניסה לשטחי צה"ל וגניבת ברזל ופריטים נוספים מהמקום. חקירת מקרים אלו התאפשרה מאחר והם דווחו בזמן אמת על ידי צה"ל למשטרה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "נושא הגניבות מוכר ומטופל על ידי גורמי אכיפת החוק אשר נקראים בזמן אמת לטיפול במקרים מסוג זה. יודגש כי מחנות צה"ל במרחב זה מפעילים מערך אבטחה צה"לי ונעשות פעולות מניעה, גילוי והרתעה לסיכול עבירות אלו".