15 ימי מחבוש נגזרו על לוחמי חיל הים שבילו עם זונות ביוון

ארבעת חיילי חיל הים שבילו עם יצאניות במהלך מסע ליוון, ואף "זכו" למדליות בעקבות המעשה, יישלחו ל-15 ימי מחבוש. למפקד הספינה בדרגת סא"ל נרשמה הערה פיקודית בעקבות המקרה. דובר צה"ל: "צה"ל מוקיע התנהגות פסולה זו"

ביום תרגלו - בלילה בילו (חיל הים)

בחיל הים מגיבים לאירוע החמור בו בילו לוחמים עם זונות במהלך תרגיל בחופי יוון - וקיבלו על כך מדליה ממפקדם. לאחר שמפקד שייטת 3 ערך תחקיר מקיף ללוחמים ולמפקדי הספינה, הועמדו היום ארבעת החיילים, שהודו שנהגו בניגוד לפקודות, לדין משמעתי ביחידה -  ובסיומה נגזרו עליהם 15 ימי מחבוש. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול פורסם כי הערה פיקודית נרשמה למפקד הספינה, קצין בדרגת סא"ל, שהעניק לחיילים מדליות כאות "הוקרה" על מעשיהם. גורם צבאי אמר לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר באירוע חמור מאוד ומביש - ולכן ניתן גם העונש". 

מדובר צה"ל נמסר הלילה בתגובה כי "בעקבות אירוע חמור בו פעלו ארבעה מחיילי חיל הים בניגוד לפקודות ולנורמות המצופות לחייל בצה"ל נשפטו הערב החיילים על ידי מפקד הפלגה ל-15 ימי מחבוש בפועל. צה"ל מוקיע התנהגות פסולה זו".

הפרס על הבילוי עם זונות - מדליה מהמפקד

לפני כמה שבועות יצאו ספינות של החיל לאימון משותף עם חיל הים היווני ועגנו בנמל פיראוס. כמה מהלוחמים ניצלו שעות חופשיות ובילו עם זונות - במקום נזיפה, שיבח אותם מפקדם מול כל צוות הספינה ואף העניק להם מדליה - כך העידו מספר חיילים שהיו על הסיפון.

במהלך שהותם בעיר הנמל היוונית ניצלו לוחמי חיל הים את החופש שניתן להם, ובילו לילה של שתייה והוללות בחברתן של זונות מקומיות. שניים מהלוחמים שבילו בבית הבושת היווני הודו כי זו הפעם הראשונה שבה בילו עם זונה.

כשחזרו הספינות לישראל, הגיעה השמועה על הבילוי הסוער לאוזני מפקד הספינה. הקצין הבכיר זימן את שני הלוחמים ובשיחת סיכום, לעיני כל החיילים והקצינים שמשרתים על הספינה, בירך אותם על המעשה והעניק להם את המדליה שקיבל מחיל הים היווני.