הרופא לעג ולא בדק, החייל אושפז

חייל המשרת בחיל האוויר הגיע עם אמו למרפאת "ביקור רופא" והתלונן על חולשה, כאבי ראש והקאות. במקום לזכות בטיפול סילק אותו הרופא מהמרפאה לאחר שלעג לו ואמר: "רק לבני 80 יש חולשה". למחרת אושפז החייל עם דלקת במוח. אמו לחדשות 2 באינטרנט: "אם לא היינו פונים למיון - הילד היה הולך". צה"ל: "ביקור רופא" יטפל

חייל צה"ל הגיע למרפאת "ביקור רופא" בבאר שבע והתלונן על כאבים, חולשה והקאות. הרופא שקיבל אותו חשב שמדובר בתלונת שווא, לעג לו, וסירב לבדוק. למחרת אושפז החייל בבית החולים סורוקה, שם אובחן כי הוא סובל מדלקת במוח. כך דיווחה הבוקר לראשונה כרמלה מנשה ברשת ב' של קול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החייל, בן 20 המשרת בחיל האוויר, הגיע למרפאה יחד עם אמו. הוא התלונן בפני הרופא על חולשה בידיו וברגליו, וטען כי הוא סובל מהקאות, מכאבים ומחום גבוה. לטענתו, הרופא צחק בפניהם ואמר לו: "רק לבני 80 יש חולשה, אתה בן 80?".

לאחר מכן, לטענת החייל, סירב הרופא לבדוק אותו ואף הזעיק מאבטח על מנת לסלק אותו מחדרו. ביום שלמחרת אושפז החייל בבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשהאבחון הראשוני של מצבו מצביע על דלקת במוח.

אמו של החייל: "זה גועל נפש וחוסר אחריות"

"הוא ממש צחק מולי בלעג", סיפרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט אמו של החיל. "אמרתי לו 'מה זאת אומרת בן 80? הבן שלי אמר לי שכואב לו, אבל הרופא אמר שהוא לא מטפל והוציא אותנו. עכשיו הילד שלי מקבל אנטיביוטיקה".

לדברי האם, אף אחד ממפקדיו של החייל לא יצרו עמו קשר עדיין. "אני כבר לא יודעת מה להגיד, זה גועל נפש וחוסר אחריות", היא אומרת. "אני ממש מזועזעת מהמקרה הזה. אם לא הייתי מגיעה איתו למיון, הוא היה יכול ללכת".

מבית החולים סורוקה נמסר כי מצבו של החייל משתפר, והוא עדיין מאושפז במחלקה הנוירולוגית בבית החולים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מבירור ראשוני עולה כי החייל פנה לביקור רופא ובדיקתו הרפואית אכן לא הושלמה. חיל הרפואה רואה את המקרה בחומרה ובהתאם למקובל למקרים אלו יתבצע תחקיר מול גורמי ביקור רופא. בתום התחקיר ינקתו צעדים בהתאם".

מביקור רופא נמסר: "אנו מצרים על המקרה ובודקים אותו לעומקו".