הקצין שהותקף משחזר: "איימו שירצחו אותי, והכו באבנים ומוטות ברזל"

לידי חדשות 2 הגיע תיעוד חקירתו של רס"ן א', שהותקף בידי שלושה חיילים אחרי שהתלונן על נסיעתם הפרועה בבסיס חיל האוויר. בעימות נחשפה העלילה שסיפרו לחוקרים כשטענו כי הפלה אחד מהם בשל מוצאו האתיופי

שבועות אחרי חשיפת התקרית האלימה שבה הותקף קצין בכיר על ידי חיילים בבסיס חיל האוויר, רק בשל העובדה שהתלונן על נסיעה פרועה של כמה מהם, הגיע לידי חדשות 2 תיעוד חקירת מצ"ח של הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת ההקלטה, תיאר א' - קצין בדרגת רב-סרן - את ההתרחשויות בבסיס, בעת שבילה בבריכה עם אשתו ובני משפחתו.

"באיזשהו שלב שמענו רעש של רכב שמפרפר. הגעתי ל'פורד' ואמרתי להם (לחיילים) לכבות את הרכב. אמרתי להם שאני רב-סרן. הם זיהו אותי", סיפר א' - ותיאר את תחילתה של מסכת האלימות: "הוא (אחד החשודים) יצא אליי ואמר לי למה אני מתנהג כמו 'צהוב' ולמה אני לא גבר ומתקשר למפקדים שלהם".

העלילה: הקצין יתלונן - ויואשם בגזענות

א' המשיך וסיפר כי הורה לחיילים שלא לנסוע ברכב המדובר, בעוד שאלה בחרו להתעלם מהנחייתו. אלא שאז, בחר אחד החשודים לאיים עליו: "הוא אמר לי שחבל שהוא ירצח אותי, שהוא יפגע גם במשפחה שלי, שהוא בא ממשפחת פשע מטבריה ושהוא היה עבריין ועכשיו משתקם".

אלא שהאיומים לא הסתיימו בכך: אחד החיילים הזהיר את א' כי אם יגיש תלונה נגדו ונגד חבריו - יעלילו עליו: "הוא אמר: אני אגיד שאתה גזען, שאתה לא מדבר איתי בגלל שאני אתיופי".  

ואכן, בתיעוד נראה אחד החשודים מנסה בחקירתו לפעול כפי שהובטח: הוא טען, באשר ל-א', כי "חבר שלי ביקש ממנו פעמיים את המספר האישי שלו ואת השם. הוא אמר לו: 'אתיופי מסריח'".

על כך, בעימות שנערך בין השניים, השיב רס"ן א': "האמרה הזאת היא שקר. זה לא היה ולא יהיה. יש לי חייל מצטיין ממוצא אתיופי שתמכתי בו באופן אישי. התנדבתי בשלושה פרויקטים למען אתיופים. יש 1,000 עדים שיכולים להגיד מה היחס שלי לעדה הזאת. האדם האחרון בכל חיל האוויר שיכול אי פעם להוציא את המילים האלה מהפה שלו זה אני".

החשודים התנפלו על הקצין במוטות ברזל ואבנים

החשודים לא הסתפקו באיומים - והיו אחראים גם לתקיפה אלימה במיוחד. כך תיאר א' את האירועים בעדותו: "הם זרקו אבני חצץ קטנות והתעלמנו מזה. ביקשתי מאשתי שתיקח את הילדים - והוא תפס לבנה, אבן גדולה כזאת - זרק את זה לטריבונות".

בבד בבד, כך - לפי א', המשיך החשוד בדבריו: "הוא כל הזמן אמר לי שאם אני לא אגמור את זה בטוב, אז יהיה רע - כמו שהוא אמר לי קודם. כולם שמעו את זה. אחרי עשר דקות חזרו שלושת החיילים האחרים עם שני מקלות ומוט ברזל. הם באו באטרף כזה, בריצה. קבענו בינינו (א' וקצין נוסף) שרק נגן על עצמנו ולא נחזיר להם מכות".

את האירוע סיכם א': "קיבלתי כמה אגרופים לפנים וכמה סטירות לא נוראיות, אבל העובדה שמרביצים לקצין עם מקלות וברזלים חצה את כל הגבולות. לאנשים האלה אסור בכלל לשרת בצבא".