הזובור בכפיר: הלוחם שוחרר מביה"ח

רב"ט סער מזרחי, שהותקף על ידי לוחמים ותיקים בגדוד כי נגע במקל הפז"מ שלהם, שוחרר לביתו, שם ישהה במנוחה במהלך שלושת השבועות הקרובים. בני משפחתו תומכים ברצונו לחזור ליחידה, אך חוששים. "אני מאוד מפחדת", אמרה אמו

רב"ט סער מזרחי בביה"ח, בשבוע שעבר (חדשות 2)

שבוע אחרי שהותקף על ידי חבריו לגדוד נחשון בחטיבת כפיר, שוחרר היום רב"ט סער מזרחי מבית חולים "העמק", שם אושפז עם קרע בטחול. למרות החוויה הקשה שעבר והחשש של בני משפחתו, הוא עדיין מעוניין לחזור ליחידה. "אני מאוד חוששת, אבל הוא מורעל ואני לא אמנע את זה ממנו", אמרה אמו תיקי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם שחרורו בצהריים מבית החולים, הודה החייל לצוות הרפואי שטיפל בו ויצא לביתו בלווית אמו ואחותו. "בסך הכל הוא מרגיש בסדר אבל הוא סובל מחולשה, מסחרחורות מדי פעם ובעיקר מכאבים", ציינה אמו.

"היה לו קרע בטחול שהתאחה אבל אסור לו לעסוק בשום פעילות ספורטיבית במשך שלושה חודשים", הוסיפה האם, שהביעה חוסר ודאות לגבי עתידו הצבאי. "הוא קיבל גימלים לשלושה שבועות, ואחר כך הוא צפוי לחזור ליחידה אבל רק מפקד היחידה יחליט על כך". לדבריה, "שלושה חודשים זה הרבה זמן ובגלל הפציעה הקשה אני לא יודעת אם הוא יוכל לחזור לשירות מלא".

החשד: מפקדי המתעללים ידעו - ושתקו

המשטרה הצבאית החוקרת בודקת חשד לפיו המפקדים הזוטרים של החיילים החשוים בתקיפה ידעו, אך לא דיווחו על כך למפקדיהם. במהלך ה"זובור" האלים חסמו הלוחמים את דלת הכניסה לחדר עם כיסא, וניצלו את הזמן כשהמפקדים היו בטקס חילופי מפקד גדוד. החשודים עדיין טוענים בתוקף כי מדובר במשחק ובמסורת שהייתה נהוגה במשך שנים. "גם המפקדים שלנו עשו את זה לחיילים הצעירים שלהם", סיפר אחד מהם.

מנגד, בחטיבת כפיר טוענים כי המקרים חריגים ולא היו ידועים לדרג הפיקוד. "מפקד החטיבה קיבל את האירוע בתדהמה", סיפר גורם המעורה בפרטי המקרה. "הוא לא מתכוון לעבור עליו בשתיקה, רק לפני מספר שבועות הוא קיים ערב בו הסביר את החשיבות בנקיטת פעולות חמורות נגד מקרי אלימות".