סיוע חוץ: 127 עולים מצפון אמריקה כדי להתגייס

מספר שיא של 127 צעירים וצעירות מקנדה ומארה"ב יגיעו ארצה ביום שלישי הקרוב בטיסה מטעם ארגון "נפש בנפש" על מנת להתגייס לצה"ל. ראש הממשלה נתניהו ובכירים נוספים יקבלו את פניהם בנתב"ג. היחידות המבוקשות: מטכ"ל, שייטת ודובדבן

עולים על מדים, ארכיון (חדשות 2)

עולים על מדים: בעוד שמספר המתגייסים בקרב האוכלוסייה בישראל נמצא בירידה, יש מי שמבקשים לתרום - גם מרחוק. 127 צעירים וצעירות מארה"ב ומקנדה, צפויים לעלות ארצה ביום שלישי הקרוב על מנת להתגייס ולשרת בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על הטיסה שאורגנה על ידי ארגון "נפש בנפש" וארגון ידידי צה"ל בארה"ב יהיו כ-350 עולים חדשים מצפון אמריקה. מתוכם מספר שיא של צעירים בטווח הגילאים 18-22 שמגיעים על מנת להתגייס עוד באותו השבוע לצה"ל. את פניהם של האורחים יקבלו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי, ומאות אורחים ומוזמנים נוספים.

נראה כי גם המוטיבציה של אותם צעירים לשרת ביחידות לוחמות נמצא בשיא: בקרב הבנים נרשם ביקוש גבוה ליחידות התנדבותיות כגון דובדבן, סיירת מטכ"ל, שייטת 13, צנחנים וקורס טיס. בקרב הבנות השירות המועדף הוא ביחידת עוקץ, קורס חובשות, מש"קיות נפגעים, מש"קיות חינוך ומדריכות קליעה.

מנתוני ארגון "נפש בנפש" עולה כי כ-2,700 חיילים בודדים מרחבי העולם משרתים כיום בצה"ל. 900 מהם מצפון אמריקה, 625 מרוסיה, 250 מצרפת ו-390 מאוקראינה. במסגרת התכנית זוכים העולים לסיוע מוגדל הכולל מענקים, עזרה סוציאלית ומשלוח חבילות שי מדי שלושה חודשים.