דיווח: אירן התקדמה בייצור והרכבת ראשי נפץ גרעיניים

פקיד ישראלי בכיר חושף כי דוח המודיעין שהוגש בשבוע שעבר לנשיא האמריקני ברק אובמה מכיל מידע על התקדמות דרמטית של אירן בייצור והרכבה של ראשי נפץ גרעיניים, בכך עוברת אירן לשלב הסופי בתכנית הגרעין הצבאית שברשותה. האמריקנים נותרו עיקשים בעמדתם: "חלון ההזדמנויות לפתרון דיפלומטי לא תם"

התקדמות אירנית משמעותית, ארכיון (gettyimages)

פקיד ישראלי בכיר חושף כי אירן התקדמה באופן דרמטי לעבר השלב הסופי בתכנית הגרעין הצבאית שברשותה - כך מפרסם הבוקר עיתון "הארץ". המידע החדש הועבר לנשיא האמריקני, ברק אובמה, במסגרת הדוח הבהול שהוגש לו בשבוע שעבר הסוקר את ההתקדמות האירנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הפקיד הישראלי, המידע החדש, שהוכנס לדוח ברגע האחרון לפני הגשתו לנשיא, מעיד על כך שהאירנים מתקדמים הרבה מעבר למה שהיה ידוע עד כה במערב. עיקר המידע עוסק בהתקדמות בייצור והרכבה של ראש נפץ גרעיני. בידי אירן טילי שיהאב 3 בעלי טווח של עד 2,000 קילומטרים המסוגלים לפגוע בכל נקודה בישראל.

שר הביטחון ברק אישר בסוף השבוע בריאיון לקול ישראל את הפרסומים בדבר הגשת הדוח לנשיא אובמה וציין כי העמדה האמריקנית מיישרת קו עם הערכות המודיעין הישראלי. "ככל שידוע לנו, הדו"ח מקרב מאוד את ההערכה האמריקאית אל ההערכה שלנו והופך את הנושא האיראני לעוד קצת יותר דחוף ועוד קצת פחות ברור", אמר ברק.

במקביל, פרסם דובר הבית הלבן ג'יי קרני הודעה לפיה ארה"ב תהיה מודעת לפריצת דרך אירנית וכי הערכת המודיעין לא השתנתה. "אנו מאמינים שקיים עדיין חלון הזדמנויות לשכנע את אירן לסגת מתוכנית הגרעין בעזרת הסנקציות", הדגיש קרני.