החל מהיום: פיקוד העורף ישלח הודעות לנייד

מאות אלפי אזרחים יקבלו במהלך השבוע הודעות טקסט למכשירים הסלולריים, כחלק מהגברת ההיערכות של פיקוד העורף למתקפת טילים על ישראל. ההודעות צפויות להתריע בזמן אמת על נפילת טילים באזורים שונים. צעד נוסף לקראת תקיפה באירן?

מתרגלים מערכת התרעה המונית (רויטרס)

 בצל התרבות הדיווחים על הכנות לתקיפה ישראלית באירן, פיקוד העורף מגביר את ההיערכות. החל מהבוקר ולמשך שבוע תיערך בדיקה של מערכת "מסר אישי", במסגרתה ישלחו הודעות טקסט למכשירים הסלולרים של מאות אלפי ישראלים. המטרה: תרגול התרעה על נפילת טילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תוכן ההודעה שתישלח הוא: "פיקוד העורף, בדיקות מערכת התרעות בסלולר". ההודעות ישלחו בעברית, ערבית, אנגלית ורוסית ולכל הודעה יצורף מספר סידורי. בפיקוד העורף מציינים כי ניתן להפסיק את השירות באמצעות שיחה לשירות הלקוחות של חברת הסלולר הרלבנטית.

הבדיקות ייערכו בין השעות 08:00 - 18:00 במהלכן יישלחו הודעות התרגול למכשירים סלולריים באזורים הבאים: היום ומחר באזור רמלה, ביום שלישי ביישובים חיפה, עכו, נהרייה, כרמיאל, צפת, יהוד, כפר סבא, נתניה, תל אביב, יפו, אשדוד, אשקלון, קריית גת, שדרות ונתיבות.

בעתיד - התרעות גם אסונות טבע

ביום רביעי תיבדק המערכת ביישובים קריית שמונה, מטולה, ייסוד המעלה, טבריה, ראשון לציון, רחובות, יבנה, גדרה, מזכרת בתיה, שדה בוקר, מצפה רמון, דימונה וירוחם. בחמישי יישלחו הודעות לעפולה, חדרה, נצרת עילית, זיכרון יעקב, ירושלים, מודיעין, מבשרת ציון, בית שמש, אופקים, נתיבות, להבים, ערד ועין גדי.

בשלב הראשוני, נועדה המערכת להזהיר את האזרחים מנפילת טילים באזור מגוריהם. ייתכן כי בעתיד ייעשה שימוש בהודעות הטקסט גם במקרים של רעידות אדמה ואסונות טבע.

נקודת ההכרעה מתקרבת

התרעה ישירות לנייד. ארכיון (חדשות 2)
הניסוי של פיקוד העורף נפתח על רקע ההתקרבות לנקודת ההכרעה בסוגיית הגרעין האירני. ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין השבוע בביקורו סמוך לאזור נסיון הפיגוע בדרום כי "כשמדובר בביטחון אזרחי ישראל - מדינת ישראל חייבת ויכולה לסמוך רק על עצמה".

לפי הערכות שונות, ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק מאמינים כי המחיר של הפצצת מתקני הגרעין של אירן נמוך בהרבה מהמחיר של הימנעות מפעולה. עוד ניתן לומר, כי נתניהו וברק משוכנעים שאין זמן. דוחות מודיעין מצביעים על התקדמות בהעשרת האורניום שתווביל את האירנים לנקודת הסף הגרעינית. פעולה ישראלית שתגיע לאחר הנקודה הזו, לא תוכל אפילו לעכב את יכולתה של הרפובליקה האיסלמית לבנות פצצה גרעינית.