גורם מצרי: "אין מועד לסיום המבצע בסיני"

כלי תקשורת ערביים מדווחים בהרחבה על פעילות צבא מצרים נגד קני המחבלים בסיני. גורם מצרי: "לא נקבע מועד לסיום המבצע". אתמול נעצרו 7 חשודים בפיגוע בגבול. דיווח: מורסי התבקש לסגור מעבר רפיח לפני הפיגוע - וסירב

גבול ישראל-מצרים. הצבא פועל בסיני (רויטרס)

המבצע לטיהור קני המחבלים בסיני נמשך גם היום, בפעילות של עשרות משוריינים וחיילים בחצי האי. גורם צבאי מצרי אומר הבוקר לעיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" כי הפעילות צפויה להימשך עוד זמן רב - וכי "לא נקבע מועד לסיומה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש נעצרו שבעה חשודים במעורבות בפיגוע הטרור בראשית השבוע בגבול, שגבה את חייהם של 15 חיילים מצריים. על פי הדיווחים, חלק מהחשודים נעצרו כבר בעבר על ידי הצבא המצרי, בחשד לביצוע פיגועי טרור בסיני בשנים 2004-2006. במקביל, נעצרו שלושה תושבים בדואים בסיני, כשבאמתחתם רובי קלצ'ניקוב, כדורים ותחמושת. השלושה הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

"פעילים מעזה מתאמנים בסיני"

בינתיים, מתפרסמים פרטים חדשים על פיטוריו של ראש המודיעין המצרי מוראד מוואפי. על פי הדיווח ב"אל-ג'רידה", יידע מוואפי את הנשיא מורסי על ההתרעה החמה לביצוע פיגוע טרור שהתקבל מישראל - אך זה, לפי הדיווחים, סירב לסגור את מעבר רפיח חרף בקשתו של מוואפי. "אסור היה לך לחשוף זאת באמצעי התקשורת", נזף ראש המועצה הצבאית העליונה הגנרל טנטאווי במוואפי. "זו אחריותי", השיב מוואפי - וקיבל את הודעת הפיטורים.

אתמול צוטטו מקורות ישראליים בסוכנות הידיעות רויטרס, כי בידיהם עדויות לכך שארגוני הטרור הפועלים בשטח רצועת עזה, החלו לייצא את פעילותם אל שטח סיני. בדיווח נמסר, כי המחבלים משתמשים בשטחים השוממים של חצי האי כדי לערוך ניסויים בטווחי הרקטות שברשותם, וכן להגביר את רמת הדיוק של כלי הנשק שייצרו.