דיווח: "ארגוני הטרור משגרים טילים אל תוך שטח סיני"

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי שטח חצי האי הפך לכר פורה לניסויי טילים של מחבלים השוהים ברצועת עזה - כך על פי בכירים ישראליים שצוטטו בפרסום. עוד נמסר, כי ירי הרקטות נעשה אל תוך שטחים שאינם מיושבים - ומטרתו לבדוק טווחים. בחמאס הכחישו את הדיווח

מגדילים את הטווח? ארכיון (רויטרס)

פעילי הטרור ממשיכים להתחמש - ומגדילים את הטווח: מקורות ישראליים טענו באוזני סוכנות הידיעות רויטרס, כי בידיהם עדויות לכך שארגוני הטרור הפועלים בשטח רצועת עזה, החלו לייצא את פעילותם אל שטח סיני. בדיווח נמסר, כי המחבלים משתמשים בשטחים השוממים של חצי האי כדי לערוך ניסויים בטווחי הרקטות שברשותם, וכן להגביר את רמת הדיוק של כלי הנשק שייצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות, מסרו המקורות הישראליים כי לאחר נפילתו של הנשיא הקודם חוסני מובארק, החלו בישראל לזהות שיגורים ארוכי טווח ולא שגרתיים מכיוון רצועת עזה. עוד ציינו הגורמים הישראליים, כי בניגוד לפעמים קודמות שבהן נורו הטילים אל עבר מערב הנגב ויישובי עוטף עזה - הפעם הם נורו לכיוון שטח סיני.

גורם רשמי בישראל מסר, כי "לאותם ארגוני טרור יש משתפי פעולה בדואים בחצי האי סיני, שכל תפקידם הוא לאתר את נפלי הרקטות - ולהודיע על מיקומם באמצעות ג'י.פי.אס". עוד דווח, כי תושב כפר המרוחק כ-60 קילומטרים מגבול רצועת עזה, מסר כי בחודש יוני הוא שמע פיצוצים עזים ויצא לבדוק את פשרם. הוא ציין כי נתקל בנפל של רקטה - שיצרה בור בגודל של כדורסל.

בחמאס דחו מכל וכל את הדיווחים, והכחישו את הפרסומים שלפיהם הם מבצעים פעילות צבאית בסיני.